800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Bílá slunečnice
Obrábění
Výroba - Distanzrohr
Nátěry zateplených fasád po celé ČR, celoroční spolupráce
Elektrikářské práce pro novostavbu
5 nejnovějších nabídek
VZV Komatsu
Samosvorné kydexové pouzdro pro nůž
Montáž elektrotechnických dílů
Výroba šablon pro nástřik sprejem
Trubkové šneky s výpadem dozadu

HDPE pro mléčné výrobky

29/11/2012

Zavedením nové třídy HDPE (polyetylen o vysoké hustotě) pro vyfukování nabízí firma Sabic nové kvality speciálně pro výrobu mléčných a nápojových lahví a obalů pro jiné mléčné výrobky. Hlavním použitím nového B 5260 ULS jsou láhve pro UHT a sterilovaná mléka. Tyto jsou především vyráběny v zemích jižní Evropy na vysokorychlostních vyfukovacích zařízeních. HDPE B 5260 ULS jako barevně neutrální produkt může být obarven pomocí masterbatch.

Použitím vlastní polymerační technologie patři tento HDPE k mála materiálům, které díky svým zpracovatelským vlastnostem mohou být použity na všech zařízeních a jsou typické pro použití pro UHT a sterilované mléčné výrobky. Tavný index materiálu je 2 g/10 min (při 2,16 kg) a s širokým rozdělením molární hmotnosti zaručuje žádané poměry při extruzi a vyfukování.

Produkt je vhodný pro mono i vícevrstvé konstrukce. Firma Sabic (Sittard Holandsko) dále sděluje, že jejich výrobek HDPE B 5260 ULS (ULS=Ultra Long Shelf-life) je vysoce čistý typ materiálu, který má dobré organoleptické vlastnosti. Ty mají význam především pro sterilované láhve nebo produkty, které podléhají vysokému termickému a mechanickému namáhání. Nový typ HDPE má vyvážené mechanické vlastnosti a dobrou kombinaci mezi tuhostí, rázovou pevností a stálostí vůči pnutí, které jsou žádoucí pro tento vysoce náročný segment.

 

 

www.packaging-cz.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní?
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU