800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Výměna světel a rekonstrukce elektrorozvodů
Výroba dle přiložené přílohy
Výroba - Zahnrad
Stavba RD
Obrábění plechu dle přílohy
5 nejnovějších nabídek
Oplocení
Regálová sestava - Hermes - 1 modul, nový jednostranný, výška 1430, šířka 1330, 2x police hloubka 400mm, 1x police hloubka 500mm, 1x děrovaná záda, 10x háček na děrovaná záda
Pokladní boxy GEO METRIC model D1
Drátěný stůl DT 12x6 pochromovaný
Přesný rychlý digitální dotykový teploměr THERM 2420-1L – SET1

Energetické systémy mají stále daleko k trvalé udržitelnosti, varuje zpráva Světového energetického výboru

04/12/2012

 

Světový energetický výbor (World Energy Council - WEC) ve své každoroční zprávě o indexu trvalé udržitelnosti v energetice (Energy Sustainability Index) uvádí, že více než 90 z hodnocených zemí je stále velmi daleko od zajištění trvalé udržitelnosti svých energetických systémů. Tato zpráva byla zveřejněna v Dauhá na konferenci COP-18 a je součástí globální zprávy WEC pro rok 2012 s názvem Trilema světové energetiky (World Energy Trilemma) s podtitulem “Čas na skutečnou práci - případ politiky trvale udržitelné energetiky”, ve které jsou jednotlivé země seřazeny do žebříčku podle toho, jak si vedou v oblasti trvalé udržitelnosti a energetické hospodárnosti. Ve zprávě se uvádí, že většina zemí stále nenašla rovnováhu mezi třecími plochami, které WEC nazývá "energetické trilema".

V rámci studie byli také hlavní představitelé Světového energetického výboru (WEC) dotázáni na to, co potřebují od politiků, aby bylo možné trvale udržitelnou energii zpřístupnit všem 7 miliardám lidí na světě.

Joan MacNaughton, výkonný ředitel studie: “Nakonec jsou to podnikatelé a firmy, kdo nejvíce rozumí tomu, co v praxi funguje a budou činit zásadní investiční rozhodnutí. Žádáme nyní vlády jednotlivých států, aby si tuto zprávu přečetli, spojili se s podnikateli a firmami a vytvořili jasnou, transparentní a smysluplnou politiku, která umožní dosáhnout požadovaných výsledků.” Názory vedoucích představitelů průmyslu budou nyní předloženy komunitě ministerských poradců a politiků výboru WEC a společná doporučení pro trvale udržitelné energetické systémy budou přednesena na 13. Světovém energetickém kongresu v Jižní Koreji.

Mark Robson, partner ve firmě Oliver Wyman a projektový partner studie: “Je velký nedostatek soukromých investic do energetických infrastrukturních projektů a projektů generujících nízké emise uhlíku. Tento nedostatek je možné vyplnit, ale zatím jsme příležitost k tomu nevyužili. Naše zpráva ukazuje, že průmysl se obrací k politikům, aby zajistili, že jejich investice nebudou prodělečné v důsledku politických změn. Proto musí politici vytvořit takový právní rámec, který zůstane stabilní po dlouhou dobu a bude možné jej bez problémů zasadit do existujících rámců.”

Na základě 22 různých ukazatelů zjistila zpráva Energy Sustainability Index organizace WEC, že nejlépe si v roce 2012 vedli Švédsko, Švýcarsko, Kanada, Norsko, Finsko, Nový Zéland, Dánsko, Japonsko, Francie a Rakousko. Nicméně i ty nejlepší země musí čelit různým problémům a v různých fázích projektů mohou narazit na specifické problémy, na které bude nutné reagovat.

Zprávu a video si můžete stáhnout na webové stránce http://www.worldenergy.org.

 

 

elektr_288

 

 

www.technickytydenik.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní?
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU