800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Přeprava z Bulharska
Ovesné vločky
Hrachové vločky
Tisk plakatu
Výroba madla
5 nejnovějších nabídek
Tryskací materiály
Instalovali jsme u zákazníka novou unikátní komoru pro balotinování
OCELOVÉ TRUBKY A PROFILY
Kabely, vodiče, přívody
Nárazuvzdorné obálky

Obaly na potraviny a nápoje mají hodnotu 329 mil. USD

15/01/2013

 

Analýza „The Food & Drink Packaging Market 2012–2022“ agentury Visiongain ukazuje, že světový obchod s obaly na potraviny a nápoje dosáhly v roce 2012 hodnoty asi 329 mld. USD. Přispěje k tomu převážně bohatnutí společnosti, ekologická uvědomělost a rušnější životní styl. Silný vliv mají rozvíjející se země díky vyšším příjmům na hlavu, jakož i sílící urbanizací, jež zákazníky ba i tlačí k nákupu balených potravin a nápojů.

Poptávku rozvojových a rozvíjejících se zemí pohánějí větší pracovní příležitosti a touha napodobit západní protějšky. Rozvinuté země Severní Ameriky, Evropy a asijsko-pacifické oblasti velký růst pravděpodobně nezaznamenají, a to kvůli ekonomickým obtížím a nasycení těchto trhů. Nicméně existuje naděje na růst v oblasti prvků zvyšujících pohodlí spotřebitelů, např. snadné otvírání, které vyžaduje stále více stárnoucí a spěchající společnost. Komentář autora zprávy: „Protože potravinářské výrobky jsou nezbytné zboží, trh s obaly na potraviny si udrží současné tempo na rozvinutých trzích a silně poroste na rozvíjejících se trzích. Balení nápojů bude nejspíš těžit z rostoucích disponibilních příjmů v rozvíjejících se ekonomikách, ale může pokulhávat v rozvinutých oblastech, pokud bude důvěra spotřebitelů dále poškozována eurokrizí.“


203stránková zpráva (cena 1699 liber) obsahuje 209 tabulek a grafů s předpovědí hodnoty na r. 2012–2022 pro celý trh, šest druhů materiálu (tuhé plasty, měkké plasty, papír, kovy, sklo a ostatní), osm oblastí (Severní Amerika, západní Evropa, Asie, Jižní + Střední Amerika, východní Evropa + Rusko, Střední východ, Afrika a Oceánie), 15 nejdůležitějších národních trhů a 23 hlavních firem.

 

obal_400_04

 

 

www.packaging-cz.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní?
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU