800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Ocelové mosty
Zachranářské systémy
Kolejničky
Rekonstrukce koupelny
EPS granulát
5 nejnovějších nabídek
Svítidla
Vysokozdvižný vozík Linde
Stolní hydraulický lis WPP 10 TE
Svařovací čelist HI-800IP
Stehová svářečka US 405

Multivac a DuPont Teijn Films kooperují

15/01/2013

 

Firma Multivac a DuPont Teijin Films uzavřely kooperační dohodu, podle které převzala okamžitě firma Multivac exkluzivní světový prodej fólií Mylar Cook. Multivac představil na různých veletrzích nový obalový koncept. Fólie Mylar Cook byly vyvinuty speciálně pro přípravu potravin při vyšších teplotách až 218 °C. Jakýkoliv produkt se uvaří v uzavřeném obalu v troubě nebo mikrovlnce. Tím zůstává zachováno aroma, vitaminy, minerály a vhodná vlhkost produktu během probíhajícího vaření. Když se dosáhne určitého tlaku, otevře se sám svár obalu. Nyní se potravina nechá zhnědnout při otevřeném obalu. Konstantní přenos tepla během obou fází vaření zajistí stejnoměrné výsledky vaření a redukuje čas vaření až o 30 %. Tím pomáhá fólie Mylar Cook k poklesu spotřeby energií v soukromých domácnostech, restauracích i velkokuchyních.


Mylar Cook koncept je zatím na trhu jediný. Byl vyvinut původně pro proteiny obsahující potraviny (maso, ryby atd.) Mezitím se rozšířil i pro další potraviny, např. na kypřená těsta pro pekárny, která se mohou dopékat v troubách. Fólie Mylar Cook poskytují uživatelům vysokou bezpečnost potravin. Kuchaři a soukromí uživatelé nepřicházejí při vaření do styku se syrovým masem. Tím také klesá riziko kontaminace. Nezávislý varný systém redukuje také náklady na čištění a spotřebu vody. K přednostem obalových fólií Mylar Cook patří také pevné a těsné sváry, jakož i vysoká odolnost proti proražení, která zabrání poškození fóliového sáčku během vaření.


Fólie Mylar COOK se nechají snadno a jednoduše zpracovávat na hluboko tažných strojích Multivac. Krátký tvarovací a svařovací proces umožňuje vysoký počet taktů. Široké tvarovací možnosti a široký rozsah svařovacích teplot umožňují jednoduché a bezpečné zpracování.
DuPont Teijin Films TM vlastní všechny relevantní certifikáty, které se týkají přímého kontaktu potravin s plastovým obalem při vysokých teplotách do 218 °C. Odpovídají směrnicím FDA (US Food and Drug Administration), Evropské unie a CFIA (Canadian Food Inspection Agency). Výroba fólií Mylar Cook odpovídá požadavkům světového obalového standardu BRC/IOP a certifikaci podle ISO 9001, IMS a HACCP.

 

obal1_400_01

 

www.packaging-cz.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní?
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU