800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Pelety
Vypalování tvaru součástí laserem z nerezu V4A
Hrotový soustruh
Zednické a pomocné zednické práce pro 26 apartmanů
Dodávka vázacích prostředků
5 nejnovějších nabídek
Výrobky z nasávané kartonáže
Dodávka vstřikovacího lisu
Dodávka obráběcího centra
Čističky obilí Bubnové CR
Zakružovačka hydraulická Metallkraft PRM 60 FH

První plnicí stanice zemního plynu (CNG) určená pro provoz vysokozdvižných vozíků

23/01/2013

 

Bonett Gas Investment a ČSAD JIHOTRANS otevřeli první plnicí stanici zemního plynu (CNG) určenou pro provoz vysokozdvižných vozíků v českém sklářském průmyslu. Stanice za 3 mil. Kč vznikla v areálu skláren v Novém Sedle ve firmě O-I Manufacturing Czech Republic, která je předním světovým lídrem v oblasti výroby obalového skla. Nová CNG stanice je součástí sítě BONETT EUROGAS a její přímá dostupnost manipulační technice ve výrobním závodě minimalizuje náklady na dojezdy k plnění. Je koncipována tak, aby zabezpečila nepřetržitý provoz vysokozdvižných vozíků pro 24hodinovou sklářskou výrobu. Kompresní technika o celkovém výkonu 50 Nm3.h-1 i výdejní zařízení jsou zdvojeny, aby zajistily provoz v jakékoliv situaci. Stanice umožňuje v budoucnu navýšení stávající skladové kapacity, v závislosti na případném nárůstu objemu manipulační techniky.

Řidiči vysokozdvižných vozíků mají v rámci samoobslužného provozu k dispozici 2 výdejní pistole. Samotné naplnění nádrží trvá několik minut. Celá technologie je vybavena vzdálenou kontrolou pomocí Bonett Remote Monitoring systému a funkcí Aktivní Emailing, kdy stanice (na základě vlastního monitoringu) odesílá informace o stavu do nonstop dispečinku společnosti Bonett.

„Počet vozidel na veřejných komunikacích, ale i vysokozdvižných vozíků na stlačený zemní plyn roste v desítkách procent ročně. Tomuto trendu je nutné přizpůsobit infrastrukturu a zvyšovat počet plnicích stanic. Popisovaná stanice, která je naším již 25. projektem na CNG, představuje další vklad Bonettu do vnitropodnikového fleetu, jenž hledá jak úspory v rámci provozu, tak způsob, jak šetřit životní prostředí,“ uvedl Václav Holovčák, místopředseda představenstva Bonett Gas Investment. „V budoucnu očekáváme zvýšený zájem o naše investice CNG projektů ze strany dalších významných výrobních společností, které takto mohou snížit náklady na pohonné hmoty o desítky procent.“

 

vozik_392

 

 

www.technickytydenik.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní?
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU