800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Vypalování tvaru součástí laserem z nerezu V4A
Projekt a stavba
Výškové práce - horolezecké skupiny pro čištění a nátěr fasád panelových domů
Zednické a pomocné zednické práce pro 26 apartmanů
Obkladačské práce
5 nejnovějších nabídek
Kabely, vodiče, přívody
Nárazuvzdorné obálky
Sáčky, pytle, plastové nádoby
Kartonové krabice, kontejnery
Žebřík 5,4m 2-dílný univerzální, laminátový

Panasonic: Řízení energií přehledně

28/01/2013

Systém automatizace budov společnosti Panasonic Electric Works (PEW) si bere za cíl poskytovat otevřené řešení postavené na veřejných komunikačních protokolech. Základem řízení jsou průmyslová PLC (Programovatelné automaty), kde pro sběr dat jsou využity protokoly LON  (Local Operating Network), BACnet (Building Automation and Control Networks) or M-Bus (Meter -Bus) a dále PLC komunikují po standardních protokolech jako je IEC 60870-5, OPC (OLE for Process Control) nebo Modbus TCP až k centrálnímu systému sběru dat SCADA (Supervisory Control and Data Acquisition).

Nedílnou součástí automatizace budov je management energií - a tím nemyslíme jen energii elektrickou. Stejně jako u elektriky dochází ke strmému růstu cen také u plynu, stlačeného vzduchu či vody. Každou pro nás důležitou energii můžeme měřit vhodnými senzory nejen na vstupu, ale optimálně zvolenými čidly mohou být osazeny i jednotlivé dílčí větve. Prostřednictvím Eco Power Metrů můžeme sledovat nejen spotřebu jednofázových či třífázových spotřebičů, ale zároveň můžeme na jejich pulzní vstupy přivést signál z konkrétního čidla příslušné měřené energie. O tyto naměřené hodnoty se již postará bezpečný přenos dat. Jednotlivé měřící body lze připojit k řídícímu systému přes RS485, prostřednictvím ethernetu nebo bezdrátově. Hodnoty z nepřipojených měřících míst můžeme přenášet např. prostřednictvím SD karty a společně pak data podrobit zpětné analýze, aby mohla být zahájena nezbytná a správná opatření pro zvýšení energetické účinnosti. Neustálé sledování a optimalizace jsou základním kamenem pro moderní a efektivní hospodaření s energií.

Vhodně postavená topologie sítě nám do budoucna zajistí nejen on-line sledování průběhů, ale zároveň umožní data měnit či dokonce jednotlivé připojené body programovat. Pokud budeme chtít sledovat více objektů je jednou z variant možnost využít GPRS manažera a naprosto autonomně, bez potřeby jakýchkoliv drátů, kontrolovat data ze sledovaných objektů. Veškerá komunikace, pokud je to potřeba, probíhá přes VPN čímž je zajištěna naprostá diskrétnost a zároveň je řízení chráněno před napadením zvenčí.

 

energie_631

 

www.technickytydenik.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní?
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU