800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Vypalování tvaru součástí laserem z nerezu V4A
Projekt a stavba
Výškové práce - horolezecké skupiny pro čištění a nátěr fasád panelových domů
Zednické a pomocné zednické práce pro 26 apartmanů
Obkladačské práce
5 nejnovějších nabídek
Kabely, vodiče, přívody
Nárazuvzdorné obálky
Sáčky, pytle, plastové nádoby
Kartonové krabice, kontejnery
Žebřík 5,4m 2-dílný univerzální, laminátový

Národní technické muzeum připomíná 90 let české technické normalizace

01/02/2013

image001_374V Národním technickém muzeu (NTM) v Praze na Letnébyla 29. 1. 2013 slavnostně zahájena tematická výstava k 90. výročí české technické normalizace. Výstava zde bude k vidění až do konce května. Ve spolupráci s NTM výstavu připravil Úřad pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví (ÚNMZ).

 

Již v roce 1922 vznikla Československá společnost normalizační (ČSN), a od té doby se odvíjí dlouhá historie tvorby českých technických norem, které sjednocují pravidla a pojmy a pomáhají tak efektivitě, vývoji a kompatibilitě v široké škále různých oborů od stavebnictví, přes průmysl až po potravinářství.

 

Výstavu slavnostně zahájili Ing. Milan Holeček, předseda ÚNMZ, Bedřich Danda, náměstek ministra průmyslu a obchodu, a Bc. Karel Ksandr, generální ředitel Národního technického muzea.

 

„Kvalita a ucelenost systému technických norem jsou důležitými faktory pro rozvoj a prosperitu mnoha odvětví průmyslu i vědy. Začíná to rozměrem závitu na tom nejmenším šroubku a končí například harmonizací technických norem, která umožňuje volný pohyb produktů na území EU,“ říká Ing. Milan Holeček, předseda ÚNMZ.

 

Návštěvníci výstavy si zde mohou projít historií technické normalizace u nás i v zahraničí, od jednotných stavebních kamenů v Egyptě, přes průlomové uplatnění norem v prvorepublikové Škodě Plzeň, až po využitínanotechnologií pro řešení inteligentních povrchůa zkoumání konstrukčních řešení v přírodě - biomimetiku. Dozvědí se také o aktivitách technických normalizačních komisí, center technické normalizace a současném postavení a úkolech samotného ÚNMZ. Výstava je v prostorách NTM otevřena od 29. ledna do konce května 2013.

Více informací:

 

Tadeáš Novák
Senior PR konzultant

MOBIL: +420 731 412 507
E-MAIL:tadeas.novak@prkonektor.cz 

WWW:www.konektor.biz/lide/tadeas-novak

 

PR.Konektor
Náměstí Republiky 1081/7
110 00 Praha 1

www.prkonektor.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní?
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU