800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Tisk plakatu
Vlnitý plech žárově zinkovaný
Výroba madla
Natěračské práce
Mateřská škola
5 nejnovějších nabídek
Výměník
Čističky obilí Bubnové CR
Zakružovačka hydraulická Metallkraft PRM 60 FH
Závitořez REMS Amigo 2 set R 1/2 - 2"
Stolní okružní pila Bosch PTS 10 + podstavec

Nová technologie pro obaly

11/02/2013

 

Modulární stavebnicový systém je možno nastavit podle rozlišitelnosti a barevnosti svítících částic Oled, který nabízí firma Cynora GmbH Eggenstein-Leopoldshafen. Její inovativní koncept je možno použít k výrobě obrazovek, osvětlení, displejů, světelných panelů a svítících měkkých fólií, tiskovými a zušlechťovacími procesy. Syntézou nových emitujících materiálů nechá se v budoucnu sestavit kompletní barevné spektrum.

U modulárních svítících částic Oled se jedná o molekuly, vycházející z mědi, tzv. metalkomplexy. Tyto komplexy sestávají z kovových jader a ligandénového obalu, který jádro obklopuje a je v podstatě odpovědný za vlastnosti komplexu. Modifikací ligandénové vrstvy se nechají precizně nastavit klíčové vlastnosti, jako jsou barevnost nebo rozlišitelnost. Změnami struktury, především elektronických vlastností použitého ligandénu, je možno změnit barvu světla od modré, přes zelenou k červené. Dalšími modifikacemi je možno rozlišitelnost nastavit variabilně, to má zásadní význam pro výrobu tekutých Oleds. Při výrobě organických svítících diod se vrství na sebe několik vrstev a musí být zajištěno, aby se spodní vrstvy nerozpouštěly v horních.


Tobias Grab CEO firmy Cynora začleňuje nový koncept do současného stavu techniky a říká: „Aktuální problémy asijských výrobců dokladují, že Oled technologie na bázi iridiových komplexů naráží na

 

 

obal_400_08

 

 

www.packaging-cz.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní?
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU