800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Zateplení objektu a výměna tepelného zdroje
Dětské hřiště
Snížení energetické náročnosti budovy
Přeprava CZ/Plzeň - D/Neuburg
Opravy fasád
5 nejnovějších nabídek
Mezinárodní přeprava na trase Madrid – Teplice
Gitterboxy, bedny mars
Vyrábíme a dodáváme brusivo z korundu pro strojírny, nástrojárny či slévárny
Kvalitní brusivo za příznivou cenu
Výroba hliníkových přírub pro chlazení superchargeru v Corvette ZR1

Podlahové topení dopodrobna + osm rad, jak se vyvarovat problémů a najít nejlepší řešení

12/02/2013

 

Stavíte dům, plánujete teplovodní podlahové topení? Dejte pozor při výběru firmy! I ten nejdražší systém Vám bude špatně topit, pokud bude špatně provedena instalace topení nebo jeho nekvalitní překrytí podlahou! Poradíme Vám, na co si dát pozor.

Zkušenosti a reference jako základní ukazatel spolehlivosti

Vždy dbejte na prověřené společnosti s prokazatelně spolehlivými referencemi. Obecně platí: čím více realizovaných zakázek, tím lepší kredit firmy. Minimálně 200 úspěšně realizovaných podlahových topení opravdu spokojeným zákazníkům je dostatečným ukazatelem spolehlivosti.

Známý mýtus: „Nic pro nás není problém!“

Jakmile uslyšíte: „Pane Kliente, to není problém, to uděláme bez potíží...“, dejte si pozor! Profesionální firma s odpovědným přístupem si tohle nikdy nedovolí vyslovit! Pouze zkušená firma se umí připravit na řešení problémů s odpovědným přístupem a nikdy neslibuje zázraky!

Pokud Vám topenářská firma nedá dokument o připravenosti stavby na podlahové topení a neřeší s Vámi důležité informace o výškách a skladbě podlahy v návaznosti na připravenost stavby, tak se obraťte raději na jinou firmu, jinak si můžete zadělat na obrovské problémy...

podlaha_400_04

 

Podlahové topení Top heating s folií PROFI REFLEX 3000 a PROFI THERM 2000 je přizpůsobeno pro jakoukoli podlahovou krytinu

FOTO: EUROSYSTEMY

Systémové desky versus podlahové topení

Systémové desky pro podlahové topení jsou dnes již minulostí. Ve skutečnosti jde o předraženou izolaci a pouhé zbytečné vytahování peněz z kapsy stavebníka. Pokud je použita systémová deska, pak je topenář nucen vést trubku pouze v předem připravené drážce a nikoli  tudy, kudy to stavba vyžaduje.

Nejlepším řešením je pokládka trubky pro podlahové topení přímo na odrazovou folii. Speciální bublinková folie (PROFI REFLEX 3000) zajistí ideální podklad pro podlahové topení. Trubky je možno vést přesně tam, kde to stavba vyžaduje. Nevznikají studená místa, slouží k rovnoměrnému rozvrstvení tepla, dochází rychlejšímu náběhu teplot, výborně izoluje a přináší podstatné úspory nákladů.

 

podlaha1_400_04

 

Systémové desky rozhodně ne! Efektivnější je použití folie PROFI REFLEX 3000 ihned na izolaci

FOTO: EUROSYSTEMY

Osvědčení a certifikace

Firma, kterou si vybíráte, musí mít osvědčení k instalaci od výrobce systému pro podlahové topení. Zárukou poctivě odvedené práce je patřičná certifikace. Ideální je certifikát „Kvalitní firma“, který se uděluje teprve na základě spokojenosti zákazníků (certifikaci KVALITNÍ FIRMA ověřeno zákazníky získáte jen na základě spokojenosti klientů). Pokud se firma prokáže tímto certifikátem, máte jistotu, že jednáte se solidní společností, jejíž zákazníci jsou vždy spokojeni. 

 

Více informací k článku najdete zde

 

 

www.novinky.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní?
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU