800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Výroba z plastového nezávadného materiálu
Lakování nádrží
Údržba a obnova svislého dopravního značení
Obrábění podle přílohy
Klempířské práce
5 nejnovějších nabídek
Fitness pryžové kotouče na činky pro posilovny odolné vůči odhozu Praha
Derby povrchy - podkladové desky pro výcvik, kruhový trénink koní i do stáje
Výprodej filtrů
Čistírny odpadních vod
Žebérkové pletivo

Jednoduché rady, kam a jak uložit věci v bytě

14/02/2013

 

Stává se často, že drobnější věci hledáme ve skříních a zásuvkách nejdéle. Přitom nám v jejich přehledném uskladnění pomohou šikovné vychytávky, které se navíc dají pořídit kdykoliv a můžeme je libovolně kombinovat.

Kupujeme-li nábytek, zjistíme, že si doplňky jako pořadače, organizéry, boxy či misky můžeme vybrat podle svých potřeb a také je často platíme zvlášť. Nemáme-li právě potřebné finance, dokupujeme organizéry postupně, přičemž sady můžeme různě kombinovat. Při výběru se rozhodujeme podle typu nábytku (šatní skříň, koupelnový, kuchyňský) a volíme materiály dřevěné, plastové nebo drátěné nerezové systémy.

Nejen šatní skříně

V šatních skříních se nejhůře umísťují kravaty, šátky, opasky, o rukavicích a dalších drobnostech nemluvě. Konstrukční systémy šatních skříní nabízejí chytrá řešení pro každý typ a rozměr skříně: výsuvy pro kravaty, šátky, výsuvný rám s věšáky na kalhoty apod.

vesak_400

 

Otočný držák na kravaty a pásky do šatní skříně. Rozměr 305x315 mm, cena 686 Kč.

FOTO: LARK PLUS

Skříně s menší hloubkou bývají řešeny horizontálně, takže se snažíme využít šířku vymezeného prostoru. Vhodné jsou např. sklopné šatní tyče v kombinaci s drátěnými užšími regály. Prostor v délce rozdělíme také kontejnery, vnitřními komodami nebo boxy.

V hlubokých skříních uplatníme výsuvné police, zásuvky s tlumeným dojezdem a výklopy s přepážkami. Oděvy jsou řazené za sebou při pohledu zboku.

V úklidové skříni nechybějí držáky na vysavač, koše s čisticími prostředky, výsuvné nebo vyklápěcí koše pro špinavé prádlo. Dokoupit můžeme i ratanové koše či plastové boxy odpovídajících rozměrů.

 

Kuchyňské a jiné pořadače

Mezi nejvytíženější místnosti ohledně skladování patří kuchyň. Drobné předměty všeho druhu se mísí s potravinami zabalenými v obalech různých tvarů a velikostí.

doza_400

 

Dózy na potraviny a koření. Podle typu a objemu od 285 Kč.

FOTO: BRABANTIA

Kuchyňské pořadače najdeme ve čtyřech velikostech (XS, S, M, L). Např. bylinky, koření, těstoviny, rýži, cukr umístíme do dóz či boxů, které roztřídíme do organizérů. Organizéry umístíme na polici, nebo do zásuvky ve skříni. Mnoho organizérů má rukojeť, takže je snadno vyjmeme. Protiskluzové dno zabraňuje nechtěným pohybům po povrchu, konstrukce pořadače odolává korozi díky rezistentní úpravě. Menší organizéry se hodí i pro uložení příborů.

 

Zásuvky vybavíme i nastavitelnými příčkami, které rozčlení a zpřehlední obsah zásuvek. Na drobné věci (příbory, nože, zápalky, špunty, otvíráky) se hodí misky, které do sebe z boku zapadají, takže po zásuvce při jejím otevírání a zavírání necestují.

 

prostor_400

 

Koš na třídění odpadu složený z několika plastových boxů. Cena od 1070 Kč.

FOTO: NADOP

Tzv. drátěné programy jsou ideální pro umístění kuchyňského náčiní nebo talířů. Drátěný otočný program (kulatý karusel, půloblouk nebo ledvinkový typ) s plnovýsuvem ušetří místo v rohové skříni. Pohodlně ho vysuneme a natočíme, kam potřebujeme.

 

 

Více informací k článku najdete zde

 

 

www.novinky.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní?
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU