800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Nákup nábytku a vybavení
Technologická linka KJZ
Dodávka regálů
Nákup 3D CAD systému
Software BeauGauge Instruments Suite
5 nejnovějších nabídek
Obaly pro automobilový průmysl
Vypínače a zásuvky
Malé koncové ovladače
Vačkové spínače VSN
Kompresor Atmos Fubag B 3800/100 CT4 + dárek zdarma

Southco nabízí nejlepší techniku pro ergonomii a nastavení polohy pro střední loketní opěrky a opěrky hlavy v automobilech

16/04/2013

Při návrhu interiéru automobilů se musí inženýři vypořádat s problémem udržet kvalitu a integritu celkové konstrukce vozidla a přitom najít cenově výhodné a funkční řešení. Navíc potřeba zvyšovat komfort cestujících klade zvýšené požadavky na ergonomickou koncepci a přináší nutnost věnovat se při konstrukci i těm nejmenším detailům.

 

operka_337

 

Obrázek: Závěsy s mechanismem pro nastavení polohy od firmy Southco umožňují otevřít kryt střední loketní opěrky do libovolné polohy a zabraňují jeho
samovolnému zavření.


Závěs krytu střední loketní opěrky s mechanismem pro nastavení polohy Při konstrukci střední loketní opěrky hrají v současné době velkou roli takové faktory, jako jsou vibrace, hlučnost, celkové funkční vlastnosti, vzhled a komfort pro řidiče. Nestačí, že kryt opěrky lze snadno otevírat a že zůstane otevřený, ale je nutné, aby otvírání bylo snadné a plynulé a fungovalo spolehlivě po celou dobu životnosti vozidla. Řešením je vybrat správný závěs krytu – osvědčeným globálním dodavatelem takových závěsů je firma Southco.


Závěsy firmy Southco s mechanismem pro nastavení polohy patří ve své třídě k nejlepším, a to především pro konstantní otočný moment, který umožňuje otevřít kryt centrální loketní opěrky do libovolné polohy a udržet jej otevřený bez nebezpečí jeho samovolného zavření.


Konstantní otočný moment pohybu závěsu umožňuje přesné nastavení krytu v žádané pozici. Lze jej na zakázku přizpůsobit tak, aby vyhovoval koncovému zákazníkovi a umožnil dosáhnout pocitu vysoké kvality krytů nebo držáků z vylehčených materiálů. Závěsy jsou dostupné i s asymetrickým momentem, které mají jiný odpor při pohybu nahoru a dolů, a přitom při pohybu nevydávají žádné zvuky, skřípění nebo cvakání.


Vyvažovací moment závěsu umožňuje snadno a přesně otevírat těžší kryty loketní opěrky po uvolnění jejich zajišťovací západky. Závěsy s vyvažovacím momentem umožňují uživateli snadno ovládat i kryty z těžších materiálů.

 

Zádržný moment udržuje kryt otevřený v požadovaném úhlu a poskytuje uživateli mechanickou zpětnou vazbu, která pomáhá snížit možnost přetížení krytu tím, že by se jej uživatel snažil tlačit za určený rozsah pohybu.


Další konstrukční prvky, jako jednoduchý nebo vícenásobný vnitřní držák pod krytem, mohou být do loketní opěrky snadno instalovány po jejich integraci do mechanismu závěsu od firmy Southco.

 

Více informací k článku najdete zde

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní?
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU