800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Zajištění úklidových a recepčních služeb
Povrchová oprava komunikace
Stavba lovecké chaty
Průtah silnice
Oprava povrchu komunikace
5 nejnovějších nabídek
SVAŘOVACÍ TECHNIKA
Obchodní zastoupení
Odpady
Čištění průmyslových odpadních vod
Silentbloky, těsnící elementy, "O" kroužky, desky, vlnovce, membrány

Karlovy Vary mají novou nabíjecí stanici pro elektromobily

22/04/2013

Společnost Schneider Electric instalovala na západě Čech svoji první nabíjecí stanici pro elektromobily. Nabíjecí stanice se nachází v Karlových Varech u autosalonu Toyota v Sokolovské ulici a je teprve osmou nabíjecí stanici v západních Čechách. „Počet elektromobilů v tuzemsku v posledních letech stabilně roste, čemuž odpovídá i postupné rozšíření dobíjecích stanic. Aktuálně se jedná zhruba o 300 elektrických aut," uvedl obchodní ředitel Schneider Electric Marek Svatuška. Pořizovací náklady jedné nabíjecí stanice jsou závislé na jejím využití a velikosti. V praxi existuje několik typů stanic: domácí, veřejné (jako ta v Karlových Varech od Schneider Electric) a rychlonabíjecí. Nejlevnější jsou typy určené pro domácí použití, jejichž pořízení přijde na několik tisíc Kč, u ostatních typů pak na několik desítek tisíc Kč.

Jsou elektromobily opravdu úsporné? Při uvážení cen benzínu a nafty není o nižších nákladech pochyb. Podle průzkumu společnosti CCS, která mapuje průměrné ceny pohonných hmot v celé České republice, se v polovině letošního dubna ceny Naturalu 95 i nafty pohybovaly kolem 36 Kč za litr. Elektromobil lze přitom nabíjet u vybraných stojanů zdarma, u ostatních díky registrační kartě například za měsíční paušál 150 Kč.

„Dojezdová vzdálenost na jedno nabití je pak závislá na typu vozidla. Může dosáhnout v průměru kolem 100 kilometrů, u lepších vozidel pak i přes dvě stě kilometrů," doplnil Marek Svatuška.

Pořizovací náklady elektromobilů jsou vyšší než u vozidel s naftových či benzínovým motorem. Cenový rozdíl se však rychle snižuje.

Parametry nabíjecí stanice Schneider Electric:

  • Dvě zásuvky pro nabíjení až 22 kW
  • Identifikace uživatele prostřednictvím RFID karty
  • Zobrazení informací díky integrovanému LCD displeji
  • Výška 1,2 metru
  • Hmotnost 20 kg
  • Cena jednoho dobití v řádu jednotek Kč

 

 

www.technickytydenik.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní?
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU