800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Pelety
Vypalování tvaru součástí laserem z nerezu V4A
Hrotový soustruh
Zednické a pomocné zednické práce pro 26 apartmanů
Dodávka vázacích prostředků
5 nejnovějších nabídek
Výrobky z nasávané kartonáže
Dodávka vstřikovacího lisu
Dodávka obráběcího centra
Čističky obilí Bubnové CR
Zakružovačka hydraulická Metallkraft PRM 60 FH

Bezdrátová komunikace sWave® pro moderní a flexibilní výrobu: bezdrátové snímače pro průmyslovou automatizaci

16/05/2013

Na veletrhu Hannover Messe představila společnost steute prostřednictvím své divize Wireless, kromě elektromechanických spínačů pracujících na principu „energy harvesting“, také novou generaci bezdrátových snímačů s protokolem sWave®, vyvinutým firmou steute. Snímače pracují ve frekvenčních pásmech 868 MHz nebo 915 MHz.

 

snimac_374

Snímače RF RC 10 umístěné v kompaktním, kvádrovém krytu z termoplastu mohou být snadno integrovány do konstrukce stroje nebo zařízení. Jsou vybaveny jazýčkovými kontakty. Válcové bezdrátové snímače RF GS M25 a RF GS M30 detekují cíl pomocí efektu GMR (Giant Magneto-Resistivity). Uživateli to přináší tu výhodu, že snímače mohou být namontovány i na chvějících se strojích a zařízeních, protože vibrace nemají na snímání na principu GMR žádný vliv. Tím se oblast využití magnetických snímačů významně rozšiřuje.


Vzhledem ke schopnosti bezdrátové techniky sWave® pracovat nezávisle v několika sítích může být v jednom místě použito několik snímačů. Přenos dvoustavových signálů je jednou ze specialit bezdrátového protokolu sWave®: s nastaveným časovým zpožděním je vysláno potvrzení příjmu, takže každý přenos signálu je potvrzen.


Snímače mají vypočtenou životnost více než jeden milión cyklů a spínací frekvenci do 12 000 telegramů (včetně opakování) za hodinu. Jsou k dispozici s vysílací frekvencí 868 MHz (Evropa a Asie) a 915 MHz (Amerika), a lze je tedy použít kdekoliv na světě.


Napájení všech tří snímačů je zajištěno lithiovou baterií s dlouhou životností. Vzhledem k extrémně malé spotřebě snímačů s bezdrátovým výstupem sWave® vystačí baterie bez výměny několik let.


Bezdrátové snímače jsou určené pro spolehlivou detekci polohy bez pokládky kabeláže a pro použití v průmyslovém prostředí. Protože nejsou třeba žádné kabely, nabízí firma steute konstruktérům možnost využít bezkontaktní snímače ještě mnohem flexibilněji než dříve. Snímače jsou optimální volbou pro zařízení navržená na základě „Industrie 4.0“ a „Smart Factory“ a jsou charakterizovány decentralizovanou inteligencí a zvýšenou mírou flexibility.


Fotografie výrobku: bezdrátové snímače sWave®
www.rem-technik.sk

 

REM-Technik s.r.o.
Kliny 35
615 00 Brno


Veronika LISOVÁ
Telefon: +420 548 140000
Fax: +420 548 140005
office@rem-technik.cz


steute Schaltgeräte GmbH & Co. KG
Brückenstr. 91
32584 Löhne
Deutschland
Isabel JOHNSON
i.johnson@steute.com

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní?
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU