800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Klempířské práce
Výstavba bytových domů
Technologie pro granulaci cukru
Hygienické sáčky
Sestava svařovací technologie elektrickým obloukem PUK
5 nejnovějších nabídek
Gitterboxy, bedny mars
Vyrábíme a dodáváme brusivo z korundu pro strojírny, nástrojárny či slévárny
Kvalitní brusivo za příznivou cenu
Výroba hliníkových přírub pro chlazení superchargeru v Corvette ZR1
Plyny pro spotřebile a pro volný čas

Růst produkce bionafty letos opět zpomalí

14/06/2013

Tempo růstu celosvětové produkce bionafty v letošním roce opět zpomalí. Předpověděla to dnes organizace Oil World, která sídlí v Hamburku. Podle ní tento trend mimo jiné přispívá k poklesu cen rostlinných olejů. Výroba bionafty by letos měla stoupnout o milion tun na 24,4 milionu tun. V loňském roce se produkce zvýšila o 1,3 milionu po nárůstu o 3,7 milionu tun v roce 2011.

    Způsob, jakým se bionafta vyrábí, se v posledních letech stal terčem ostré kritiky. Výroba tohoto "zeleného" paliva ze zemědělských komodit je totiž podle kritiků jednou z hlavních příčin růstu cen potravin.

    Největším výrobcem bionafty letos podle Oil World zůstane Evropská unie, ačkoli její produkce stoupne pouze nepatrně na 9,6 milionu tun z loňských 9,4 milionu. Ve Spojených státech by se měla produkce zvýšit o 0,6 milionu tun na 3,9 milionu tun.

    Výrazný pokles produkce se naopak očekává v Argentině, a to na 1,75 milionu tun z loňských 2,46 milionu. Důvodem je obchodní spor s Evropskou unií, která je klíčovým odběratelem argentinské bionafty.

    Evropská komise minulý měsíc uvalila na dovoz bionafty z Argentiny odvetná cla. Podle Bruselu tamní producenti prodávají bionaftu v Evropské unii za uměle nízké ceny.

 

 

 

 


www.enviweb.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní?
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU