800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Masokostní moučka
Výroba - Kopfklemme
Výroba dle přiložené přílohy
Přepravní bedny
Použité tvářecí stroje znáček TRUMPF, AMADA
5 nejnovějších nabídek
Moduly z obytných kontejnerů
Modulové stavby
Nosič kontejnerů MAN TGL 8.240, r.v. 2008
Nosič kontejnerů MAN TGL 8.240, r.v. 2008
Sáček pro balení potravin PP 30

Technologie InterSystems základem skotského národního systému pro správu informací o pacientech

02/07/2013

Společnost InterSystems, světový lídr v softwaru pro propojené zdravotnictví, oznámila, že její zdravotnický informační systém InterSystems TrakCare® se stal základem skotského národního systému pro správu informací o pacientech. Inovativní systém implementovala NHS Highland, v pořadí již sedmá skotská instituce Health Board (regionální úřad zodpovědný za koordinaci zdravotní péče).

NHS Highland nahradila dva systémy pro správu informací o pacientech (patient administration system, PAS), které jsou z hlediska podpory přežité a jejichž zdravotnické funkce jsou vzhledem k budoucím potřebám NHS Highland nedostačující. Použití dvou systémů bylo překážkou zejména pro plány NHS Highland na takovou zdravotnickou informatiku, v jejímž středu by stály informace o pacientovi poskytované jednotlivými zdravotnickými zařízeními. S jediným systémem pro správu informací o pacientech bude NHS Highland schopna zajistit, že léčebné procesy všech pacientů budou beze zbytku zachyceny v jejich elektronické zdravotní dokumentaci (electronic health record, EHR). Národní systém založený na TrakCare, který NHS Highlands implementovala, mj. vyřizuje objednávky v případech akutní péče a obsahuje nástroj umožňující monitorovat obsazenost nemocničních lůžek.

NHS Highland se též potýká s problémy, které vznikají, když se pacienti stěhují do okrsku příslušejícího jiné Health Board. Společnost InterSystems proto spolu s NHS Highland bude hledat nejlepší způsob, jak by systém TrakCare mohl usnadnit správu péče o pacienta v případě, že spadá do kompetence více Health Boards.

Skotský národní systém pro správu informací o pacientech pomáhá urychlit poskytování zdravotní péče ve Skotsku a zvýšit její efektivitu. Díky němu stačí, aby byla příslušná informace o pacientovi do systému vložena pouze jednou, poté je už okamžitě přístupna všem pověřeným osobám v ostatních zdravotnických zařízeních. Systém spravuje záznamy hospitalizovaných pacientů a pacientů s duševními chorobami, vyřizuje objednávky, zpracovává zprávy s výsledky a obsahuje nástroje na podporu činností v nemocnici. Je zde k dispozici celá řada volitelných modulů pro traumatologii a urgentní medicínu, pro elektronické recepty a pro podávání léků v rámci nemocnice, pro správu lékárny, pro porodnici, novorozenecké oddělení a operační sály. NHS Highland se připojuje k úspěšnému národnímu projektu, na kterém se nyní podílí sedm institucí NHS Health Board zajišťujících zdravotní péči pro více než 75 % skotské populace.

Společnost InterSystems aktuálně spolupracuje na implementaci národního systému pro správu informací o pacientech s dalšími šesti institucemi NHS Health Board ve Skotsku: NHS Ayrshire & Arran, NHS Borders, NHS Grampian, NHS Greater Glasgow & Clyde, NHS Lanarkshire a NHS Lothian.

Bill Reid, vedoucí pro e-Health v NHS Highland, říká: „Implementace nového systému je nejvýznamnějším úkolem svého druhu, který jsme kdy v NHS Highland podnikli. Zvažovali jsme řadu možností, ale připadalo nám, že TrakCare nejvíce usnadní fungování komplexního jednotného systému elektronických zdravotních záznamů v oblasti akutní péče. Nabídne funkce a schopnosti, které nám v současných aplikacích chybí. Věříme též, že systém s TrakCare bude dostatečně flexibilní, aby splňoval aktuální i budoucí nároky NHS Highland vyplývající z jejího úkolu podporovat strategické cíle na místní i celostátní úrovni.“

„TrakCare nám přinese velmi účelný systém orientovaný na pacienta, který zajistí, že veškeré léčebné kroky u pacienta budou co nejdetailněji zachyceny v jediném záznamu a budou takto k dispozici lékařům,“ dodává B. Reid. „To nám pomůže, abychom všem pacientům bez rozdílu včas poskytovali bezpečnou a efektivní péči.“

Oblastní manažer společnosti InterSystems pro Velkou Británii Jonathan Selby spolupráci hodnotí: „Velmi nás těší, že se NHS Highland připojila k ostatním šesti NHS Health Boards, které už národní systém pro správu informací o pacientech používají. Od roku 2010, kdy byl projekt zahájen, se nám podařilo vytvořit skutečnou pokladnici znalostí místních poměrů a zkušeností. Využijeme všechny informace, které jsme o plánech a procesech v oblasti zdravotnické informatiky ve Skotsku získali, abychom pomohli NHS Highland co nejsnáze překonat specifické implementační potíže. Nelehká situace NHS Highland vyplývá z rozlohy území, které tato instituce spravuje, z výrazných investic do zdrojů v oblasti sociálních služeb a z potřeby sdílet informace mezi různými zdravotnickými ekonomickými subjekty.“

 

V případě zájmu o další informace prosím kontaktujte:

 

PRAM Consulting s.r.o.

Zuzana Záhorová

E: zuzana.zahorova@pram.cz

T: +420 224 913 003

 

nebo

 

InterSystems B.V.

Iveta Přidalová

E: Iveta.Pridalova@InterSystems.com

 

 

O společnosti InterSystems

Společnost InterSystems patří mezi světové softwarové lídry v softwaru pro propojené zdravotnictví. Sídlí v Cambridge v americkém státu Massachusetts a má pobočky ve 25 zemích. InterSystems TrakCare™, je internetový unifikovaný informační systém pro zdravotnictví, s nímž lze rychle využívat výhod elektronických záznamů o pacientech. InterSystems HealthShare® je strategická platforma pro zdravotnickou informatiku, která zajišťuje výměnu a aktivní analýzu informací v nemocniční síti a v místních, regionálních či celostátních sítích. InterSystems Ensemble® je platforma pro rychlou integraci a vývoj propojitelných aplikací. InterSystems Caché® je celosvětově nejpoužívanější databázový systém v nemocničních aplikacích. 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní?
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU