800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Přeprava z Bulharska
Ovesné vločky
Hrachové vločky
Tisk plakatu
Výroba madla
5 nejnovějších nabídek
Tryskací materiály
Instalovali jsme u zákazníka novou unikátní komoru pro balotinování
OCELOVÉ TRUBKY A PROFILY
Kabely, vodiče, přívody
Nárazuvzdorné obálky

Doosan Škoda Power zmodernizuje 40 let starou turbínu v elektrárně ve francouzské Provence

03/07/2013

 

Doosan Škoda Power získala historicky první projekt ve Francii za 600 milionů korun. Touto první zakázkou realizovanou v elektrárně Gardanne ve francouzské Provence je retrofit 40 let staré turbíny dnes již neexistujícího francouzského výrobce Schneider-Rateau. Retrofit parní turbíny, která po provedené modernizaci a po změně parametrů kotle dosáhne jmenovitého výkonu (MCR) 160 MW, je součástí konverze elektrárny na spalování biopaliva (zejména dřevní štěpky).
Doosan Škoda Power je členem dodavatelského uskupení, v němž projekt komplexně zajišťuje jako hlavní dodavatel anglická Doosan Power Systems. Konverzi 20 let starého uhelného kotle pro spalování biomasy zajistí společnost Doosan Lentjes a Doosan Škoda Power dodá kromě modernizované původní čtyřtělesové parní turbíny i nízkotlakovou a vysokotlakovou regeneraci, turbínu pro pohon napájecího čerpadla a další zařízení strojovny elektrárny.

Gardanne je dalším projektem, u něhož Doosan Škoda Power aplikuje technologii trojrozměrného vysoce přesného 3D scanování komponent původní turbíny, kterou je kompenzován nedostatek výrobní dokumentace zařízení od jiného výrobce.

Projekt má být po všech uvedených úpravách uveden do provozu na začátku roku 2015.

 

turbina_298

 

www.technickytydenik.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní?
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU