800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Oprava fasády domu
Zateplení objektu
Kontrola hasicích přístrojů
Nákup zářivek
Nákup vodoinstalačního materiálu
5 nejnovějších nabídek
MCV 1000 POWER - CNC
BPH 320A/1000 BRUSKA ROVINNÁ
BM 350 BRUSKA STOLOVÁ/HRNCOVÁ
Manipulační magnety
Úchylkoměry

Doosan Škoda Power zmodernizuje 40 let starou turbínu v elektrárně ve francouzské Provence

03/07/2013

 

Doosan Škoda Power získala historicky první projekt ve Francii za 600 milionů korun. Touto první zakázkou realizovanou v elektrárně Gardanne ve francouzské Provence je retrofit 40 let staré turbíny dnes již neexistujícího francouzského výrobce Schneider-Rateau. Retrofit parní turbíny, která po provedené modernizaci a po změně parametrů kotle dosáhne jmenovitého výkonu (MCR) 160 MW, je součástí konverze elektrárny na spalování biopaliva (zejména dřevní štěpky).
Doosan Škoda Power je členem dodavatelského uskupení, v němž projekt komplexně zajišťuje jako hlavní dodavatel anglická Doosan Power Systems. Konverzi 20 let starého uhelného kotle pro spalování biomasy zajistí společnost Doosan Lentjes a Doosan Škoda Power dodá kromě modernizované původní čtyřtělesové parní turbíny i nízkotlakovou a vysokotlakovou regeneraci, turbínu pro pohon napájecího čerpadla a další zařízení strojovny elektrárny.

Gardanne je dalším projektem, u něhož Doosan Škoda Power aplikuje technologii trojrozměrného vysoce přesného 3D scanování komponent původní turbíny, kterou je kompenzován nedostatek výrobní dokumentace zařízení od jiného výrobce.

Projekt má být po všech uvedených úpravách uveden do provozu na začátku roku 2015.

 

turbina_298

 

www.technickytydenik.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní?
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU