800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Odstranění nebezpečného a ostatního odpadu v roce 2017
Výroba - Abstandshalter
Demontáž a montáž klimatizačních jednotek
Lis na hranolovité balíky
Výroba a montáž bezpečnostních přepážek
5 nejnovějších nabídek
Typy čistíren odpadních vod
DOMOVNÍ ČOV typová řada GONAP Pa-SD
Trubkové šneky zabudované
Trubkové šneky s podvozkem
Profil firmy CanAgrocz s.r.o.

Jak na renovaci parket

08/08/2013

 

Na staré parkety není právě radostný pohled. Po letech používání mají sem tam tmavý flek, jsou poškrábané a nezáživně matné. Nastal čas na jejich renovaci. Do práce se můžete pustit sami, anebo pokud nemáte dostatek zkušeností, je časově úspornější a hlavně bezpečnější oslovit odborníky.

podlah_600

 

nteriér po renovaci parketové podlahy

FOTO: PARKETY WÖLFEL

K renovaci parket přistupujeme jednou za 10 až 20 let, v závislosti na frekvenci a intenzitě námahy, jíž musí podlaha čelit. Renovace mírně poškozených podlah začíná zbroušením jejich povrchu. Pokud jsou parkety v dobrém stavu, brousí se převážně jen původní zašlý a poškrábaný lak, materiál vlastních parket se obrousí minimálně. Zhruba do hloubky 1 mm.

Více poškozené parkety se brousí do větší hloubky (do 3 mm, více už to zpravidla nemá smysl), a to v několika vrstvách. Pro každý nový brus, vedený v jiném směru, se používá brusný papír s jemnější zrnitostí, aby se zakryl brus předchozí.

Po zbroušení se celá podlaha důkladně vysaje. Pokud se nerozhodnete pro zatmelení spár mezi parketami, následuje aplikace nové povrchové úpravy, což může být buď vodou rozpustný či rozpouštědlový lak, popřípadě olej nebo vosk. Použití konkrétního materiálu je dobré dopředu probrat s osloveným odborníkem, který jej doporučí i podle způsobu používání konkrétní podlahy.

podlaha_400_07

 

Běžně opotřebené parkety se brousí mírně, zhruba do hloubky 1 mm. Tím se odstraní především lak a jen nejvrchnější část parket.

FOTO: www.podlahy-brouseniparket.cz

Laky se nanášejí v několika vrstvách, základních a vrchních. Mohou být celkem tři, ale může jich být i více. Konkrétní počty závisí na použitém přípravku.

Pozdější ošetřování parket je u všech druhů povrchových úprav podobné, ale u olejovaných parket je jednou za rok až dva potřeba obnovit svrchní ochrannou vrstvu speciálním přípravkem. (Seženete jej v hobby obchodech, nebo ve speciálkách s podlahami.)

 

 

Více informací k článku najdete zde

 

 

www.novinky.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní?
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU