800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Podlaha
Úprava manipulační plochy
Stavební úpravy domu
Stavební opravy budovy
Zednické a pomocné zednické práce
5 nejnovějších nabídek
Moduly z obytných kontejnerů
Modulové stavby
Nosič kontejnerů MAN TGL 8.240, r.v. 2008
Nosič kontejnerů MAN TGL 8.240, r.v. 2008
Sáček pro balení potravin PP 30

Eaton představuje nové kompaktní PLC pro automatizační řešení

12/08/2013

logo_208

Nové kompaktní PLC XC152 s interní pamětí 64 MB běží na OS Windows CE 5, mají vysoký výkon, kompaktní design a široké možnosti komunikace.

 

 

Eaton Elektrotechnika s.r.o. (dříve Moeller Elektrotechnika), přední výrobce a distributor elektrotechnického zařízení, uvádí na český trh nová kompaktní smartwire_dt_387_01PLC (Programmable Logic Controller) XC152 pro efektivní a snadnou automatizaci v průmyslové výrobě. Předností této novinky jsou jak velká interní paměť (64 MB) s možností rozšíření o vnější paměťové médium, tak různá komunikační rozhraní jako například SmartWire-DT pro specifické potřeby konkrétního výrobního provozu.

 

PLC se nejčastěji používá k automatizaci procesů ve výrobě, tedy hlavně k řízení strojů a výrobních linek v reálném čase. Kompaktní PLC XC152 podporují inteligentní a modulární koncepce automatizace s lokálními PLC a různými komunikačními rozhraními, jako jsou například SmartWire-DT, CANopen, RS232, RS485 nebo Profibus a Ethernet. Jsou navrženy tak, aby zajišťovaly potřebnou flexibilitu rozhraní nákladově efektivních řešení. PLC běží na operačním systému Windows CE 5. Pohání jej CPU s 32-bitovým procesorem s taktem 400 MHz. Interní paměť o velikosti 64 MB je díky SD slotu jednoduše rozšiřitelná o vnější paměťové médium. PLC je dodáváno buď s CANopen (master / slave) nebo Profibus (DP / MPI master) rozhraním a dále ho lze doplnit i o komunikační rozhraní SmartWire-DT.

 

Výkonnost, vzhled a komunikační možnosti PLC

Uživatelé u XC152 ocení jeho vysokou výkonnost, kompaktní design a komunikační rozhraní, kterými přesahuje nabídku standardních automatizačních řešení. XC152 má velikost pouhých 100mm x 155mm x 40mm a velice snadné ovládání.

 

Pokud je  PLC doplněno o komunikační rozhraní SmartWire-DT, získají uživatelé hned několik významných výhod. Hlavní z nich spočívá v integraci  I/O přímo do spínacích přístrojů. V praxi to znamená, že XC152 může přistupovat přímo k digitálním a analogovým datům přístrojů jednotlivých řídicích obvodů. Toto řešení umožňuje vytvářet flexibilní automatizační procesy s menším počtem komponentů a nižšími výdaji vynaloženými na jejich projektování.

 

 

Aleš Kacl                                                        Ľuboš Reviľák 

PR Manager                                                     Head of Product management & Marketing CZ&SK

 

T: +420 604 506 782                                         T: +421 248 204 311

E: ales.kacl@justC.cz                                       E: LubosRevilak@eaton.com

H: www.justC.cz                                               H: www.eaton.cz

 

Just Communication s.r.o.                              Eaton Elektrotechnika s.r.o.
Dlouhá 705/16                                                  Komárovská 2406
110 00  Praha 1                                                193 00  Praha 9

 

 

O společnosti Eaton Elektrotechnika

Eaton Elektrotechnika s.r.o., výrobce přístrojů pro domovní a průmyslové elektroinstalace, přístrojů pro distribuci elektrické energie a záložních zdrojů patří od dubna roku 2008 do skupiny Eaton Corporation. Společnost vstoupila na český trh v roce 1993. V září 2009 změnila společnost v souvislosti s integrací do skupiny Eaton název z Moeller na Eaton Elektrotechnika s.r.o. Významnou

 

součástí společnosti Eaton Elektrotechnika je výrobní závod v Suchdole nad Lužnicí, kde se vyrábějí proudové chrániče a jističe a rozváděčové skříně.

Se svými zhruba tisíci pracovníky se společnost řadí mezi nejvýznamnější zaměstnavatele v Jihočeském kraji.

Důležitou roli v rámci koncernu plní také distribuční a skladové centrum BDC v Pohořelicích u Brna, které zajišťuje dodávky celého sortimentu produktů Eaton a Moeller zákazníkům v České republice a zemích střední a východní Evropy.

V žebříčku Czech TOP 100 nejvýznamnějších firem České republiky se v roce 2011 společnost Eaton Elektrotechnika umístila na 90. místě, čímž se posunula o čtyři příčky výše oproti roku 2010. Dále obhájila 6. příčku v žebříčku TOP100 ICT.

Začátkem roku 2012 otevřela skupina Eaton vlastní inovační centrum ve Vědeckotechnickém parku v Roztokách u Prahy, své první v Evropě a páté na světě.

Více informací získáte na webových stránkách http://www.EatonElektrotechnika.cz nebo http://www.Eaton.cz.

 

O skupině Eaton Corporation

Elektrotechnický sektor společnosti Eaton je globálním lídrem v distribuci energie a ochraně elektrických obvodů; ochraně pomocí záložních zdrojů; řízení a automatizaci; osvětlení a bezpečnosti; strukturálních řešeních a zařízeních pro elektrické sítě; řešeních pro drsná či nebezpečná prostředí; a inženýrských službách. Díky své sadě globálních řešení je společnost Eaton připravena řešit i ty nejdůležitější výzvy v oblasti řízení elektrické energie.

Eaton je společností zabývající se řízením diverzifikované energie, která svým zákazníkům poskytuje úsporná řešení pomáhající efektivně řídit elektrickou, hydraulickou a mechanickou energii. V roce 2012 provedl Eaton, globální lídr v technologiích, akvizici společnosti Cooper Industries. Obrat nyní sjednocených společností dosáhl v roce 2012 hodnoty 21,8 miliardy USD na proforma bázi. Má přibližně 103 000 zaměstnanců a prodává své výrobky zákazníkům ve více než 175 zemích. Více informací naleznete na stránkách http://www.Eaton.eu.  

 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní?
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU