800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Zateplení objektu a výměna tepelného zdroje
Dětské hřiště
Snížení energetické náročnosti budovy
Přeprava CZ/Plzeň - D/Neuburg
Opravy fasád
5 nejnovějších nabídek
Mezinárodní přeprava na trase Madrid – Teplice
Gitterboxy, bedny mars
Vyrábíme a dodáváme brusivo z korundu pro strojírny, nástrojárny či slévárny
Kvalitní brusivo za příznivou cenu
Výroba hliníkových přírub pro chlazení superchargeru v Corvette ZR1

Škoda Transportation a Deutsche Bahn podepsaly smlouvu na dodávky kolejových vozidel za 2,6 miliardy Kč

12/08/2013

 

Zástupci společnosti Škoda Transportation a německého operátora Deutsche Bahn (DB) podepsali smlouvu na dodávku šesti moderních vlakových souprav za 2,6 miliardy Kč. Vozidla budou jezdit v Bavorsku na trati Norimberk-Ingolstadt-Mnichov od prosince 2016. „Dnešním dnem došlo k potvrzení, že se naše společnost Škoda Transportation může řadit po bok největších světových výrobců kolejových vozidel. Uzavření této smlouvy jen potvrzuje vysokou kvalitu a konkurenceschopnost našich kolejových vozidel. Do Německa budeme dodávat technicky špičkově vybavený moderní vlak. Díky referenci od gigantu Deutsche Bahn se nám otevírají dveře do celého světa," řekl předseda představenstva Škoda Transportation Tomáš Krsek.

„Tím, že Škoda Transportation vyhrála tento kontrakt, zvýšila se konkurence na našem trhu. Ale je nutné říct, že Škoda Transportation se může opřít o dlouhou tradici výroby vlaků, a proto nepochybujeme, že splní naše očekávání," uvedl generální ředitel Deutsche Bahn Rüdiger Grube.

Škoda Transportation dodá pro DB Regio šest šestivozových dvoupatrových souprav typu Push-Pull. Každá ze souprav je provozována jako vratná, vozy jsou tedy lokomotivou buď taženy, nebo tlačeny - strojvedoucí je v tomto případě v kabině řídicího vozu nebo lokomotivy. Soupravy jsou složeny z jednoho řídicího vozu, pěti vložených vozů a z lokomotivy řady Emil Zátopek v novém designu určeném speciálně pro DB.

Maximální rychlost vlaků bude činit 189 km/h. Soupravy disponují tlakotěsnými skříněmi, které stabilizují tlak uvnitř vozů při míjení s vysokorychlostními vozidly (rychlost až 300 km/h). Celkem budou mít soupravy 705 míst k sezení. Všechna sedadla ve vlacích jsou komfortní a pohodlná. Každé místo má navíc k dispozici zásuvku a samozřejmostí je i možnost připojení k wi-fi, a to jak v první, tak ve druhé třídě. Součástí vybavení je také klimatizace, která vytváří příjemnou teplotu i v letních slunných dnech. Aby byla zajištěna bezpečnost, je každý z vlaků vybaven venkovním i vnitřním kamerovým systémem.

 

vlak_434

 

 

www.technickytydenik.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní?
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU