800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Obrábění dle přílohy
Tisk a vazba propagačního materiálu
Kontejnery na použité injekční jehly a kontaminovaný odpad
Dodávka a montáž vzduchotechniky
Vodoinstalační materiál
5 nejnovějších nabídek
Průmyslové hadice
Drátořez
Brusivo (kotouče, segmenty) z korundu nebo s SG zrnem
Kabelové příslušenství
Paletový vozík s plošinou, po repasi BT

Stavbu zimní zahrady nechte odborníkům

14/08/2013

 

Prvním krokem při sestavování zimní zahrady je volba tvaru, rozměru a umístění. Pak přijde na řadu výběr materiálu, typu zasklení. Nezbytné jsou i technické vychytávky, regulující větrání, osvětlení a vytápění.

Stavba zimní zahrady vyžaduje odborníky, proto nikdy nepřistupujme na amatérské montáže. Naopak vybírejme firmy s dobrou referencí, které se pohybují na trhu mnoho let, mají bohaté zkušenosti, pracují solidně a nabízejí kvalitní servis.

Konkrétní technické vybavení se odvíjí od našich nároků na komfort a finančních možností, je to zkrátka stavba vždy ušitá na míru.

zahrada_400_03

Některé zimní zahrady slouží jako botanický koutek, a tak nevyžadují řízené vytápění. Jsou zimovištěm venkovních rostlin.

FOTO: DAFE-PLAST

  • K levnějším patří zimní zahrady v bílém plastovém provedení s rozměry 3x2m s izolačními dvojskly. Cena včetně montáže se pohybuje zhruba od 130 000 Kč.
  • Ve střední cenové kategorii zaplatíme za zimní zahradu kolem 350 000 Kč.
  • Opravdu komfortní se pohybují zhruba od miliónu korun směrem výše.

Dobrá příprava - zaručený výsledek

Než firma začne se stavbou zimní zahrady, musíme mít připravenou základovou desku, která by ideálně měla být armovaná (beton proložený armovací sítí). V přední části nechybí základní pás s hydroizolací a tepelnou izolací (aby voda neprostupovala dovnitř a z interiéru neunikalo teplo).

Vyztužená přední část desky je cílená, protože střešní konstrukce má určitou hmotnost a přední díl zimní zahrady je více zatěžován. Při samotné stavbě se pak dodávka skládá ze dvou nebo tří (podle šíře zahrady) statických noh, tvořících samonosnou střešní konstrukci.

Zimní zahradu můžeme stavět dvojím způsobem: buď současně se stavbou domu, nebo ji připojit dodatečně k objektu. První varianta je praktičtější, protože je součástí stavební a projektové dokumentace, dopředu se s ní počítá a v rámci terénních prací je vše předpřipraveno (základový pás, příprava rozvodů a instalací, úprava podlahy).

zahrada1_400_03

Tato zimní zahrada byla vybudovaná současně se stavbou rodinného domu a má s ním shodné stavební prvky.

FOTO: DAFE-PLAST

Jestliže dům už stojí a my budujeme zimní zahradu dodatečně, přijede k nám domů technik firmy a posoudí vhodnost stavby s ohledem na světové strany, terén a připraví návrh. Nejčastějším problémem při dodatečné výstavbě je kotvení zimní zahrady k rodinnému domu a následné problémy s minimálním spádem střechy zimní zahrady.

 

 

Více informací k článku najdete zde

 

 

www.novinky.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní?
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU