800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Masokostní moučka
Výroba - Kopfklemme
Výroba dle přiložené přílohy
Přepravní bedny
Použité tvářecí stroje znáček TRUMPF, AMADA
5 nejnovějších nabídek
Moduly z obytných kontejnerů
Modulové stavby
Nosič kontejnerů MAN TGL 8.240, r.v. 2008
Nosič kontejnerů MAN TGL 8.240, r.v. 2008
Sáček pro balení potravin PP 30

Plastová okna na pár let nebo na doživotí?

19/09/2013

Ať se nám to líbí nebo ne, smutnou realitou současného trhu otvorových výplní je obecný pokles kvality oken vynucený enormním cenovým tlakem ekonomiky v recesi. Výrazné snížení objemu prodávaných oken a dveří na českém trhu nutí výrobce k neustálému snižování výrobních nákladů.

 

Snižování výrobních nákladů a stále výhodnější prodejní ceny většina zákazníků zcela jistě vítá, ale na druhou stranu je nezbytné si uvědomit, že vše má své hranice. Každý z nás chce určitě ušetřit a nakoupit výhodněji, ale jen málokdo je vědomě rozhodnut si pořídit „levný šmejd“.

V mnoha případech se ale pak kvalita výrobků dostává pod hranici, kdy okna a dveře už nejsou schopna dlouhodobě plnit funkce, ke kterým jsou primárně určeny, tedy zabezpečit do vašeho domova dostatek světla, udržet v interieru dostatek tepla, zabránit zatékání a profukování okny a kolem oken, jakož i neumožnit rosení a plesnivění na oknech nebo v jejich blízkosti. Co je platné pořídit ta nejlevnější okna, když již od počátku v podstatě neplní svoje základní funkce kvalitní tepelné izolace a dobré těsnosti? Právě z těchto důvodů vznikl program  „zaručeně kvalitní okna“, jehož cílem je jednoznačně stanovit hranice, pod které technická úroveň a kvalita otvorových výplní nesmí klesnout, aby bylo možné ještě garantovat jejich dlouhodobou funkčnost, spolehlivost a plnění požadavků platných norem a nařízení.

Rozhodli jsme se tedy v rámci programu „zaručeně kvalitní okna“ znovu připomenout a jasně zformulovat zásady nezbytné pro dodržení dlouhodobé a spolehlivé funkce oken a dveří.  Rozeberme si tedy podrobněji 7 nezbytných zásad pro „zaručeně kvalitní okna“.

Pevná a dlouhodobě stabilní konstrukce okenního rámu a křídla

Nezbytnou podmínkou pro spolehlivou funkci kvalitních plastových oken je  vysoká rohová pevnost a tuhost plastového profilu, jakož i jeho poctivé vyztužení ocelovými profily.

Rohová pevnost plastového profilu je předurčena jeho vnitřní stavbou, tloušťkou hlavní stěny a kvalitou použitého plastu. Rozhodně doporučujeme se  vyhnout všem „zázračným" technologiím plastových oken bez vyztužení - ocelové výztužné vložky jsou zcela zásadní pro omezení průhybů a teplotní roztažnosti plastových profilů. Právě statická tuhost okenních profilů a omezení jejich tepelné roztažnosti jsou základní faktory spokojenosti s výběrem plastových oken. K čemu jsou okna s výbornou tepelnou izolací, když se časem prohnou a zkroutí tak, že jimi bude dříve či později foukat či dokonce zatékat?

K dosažení ještě vyšší úrovně  kvality plastových oken je žádoucí  vyžadovat  plastové profily s tloušťkou stěny 2,8 mm a větší (třída A) a  ocelové výztužné profily o tloušťce 2,0 mm a větší.

 

aokna_400

 

OKNA.eu

Okenní profily s dobrou tepelnou izolací a vyloučením povrchového rosení 

Základním předpokladem potřebné tepelné izolace plastových oken je kvalitní plastový profil  se stavební hloubkou  minimálně 70 mm  a alespoň pětikomorovou konstrukcí.

Stavební hloubka profilu musí být taková, aby umožnila instalaci izolačních dvojskel a trojskel s co nejlepšími tepelně izolačními  vlastnostmi . Počet izolačních komor musí vždy jít ruku v ruce se stavební hloubkou plastového profilu (mnoho úzkých komor v úzkém profilu k jeho vyšší tepelné izolaci rozhodně nepřispěje, ba spíše naopak). Pro dostatečnou tepelnou izolaci je kromě stavební hloubky a počtu komor zásadní rovněž použití plastových profilů se středovým systémem těsnění, nejlépe trojitým. Jen u takových oken se dokážete vyhnout rosení a stékání zkondenzované vody z okenních rámů a křídel.

K dosažení vyšší úrovně  kvality plastových oken doporučujeme vyžadovat plastové profily se stavební hloubkou 80 mm a větší a  se šesti a více komorami (6, 7 a 8komorové).

 

 

Více informací k článku najdete zde

 

 

www.novinky.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní?
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU