800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Fasáda RD, výměna dveří a oken
Instalatétské práce
Natěračské práce
Dopravní značka, kužel
Parkoviště u tělocvičny
5 nejnovějších nabídek
OCELOVÉ TRUBKY A PROFILY
Kabely, vodiče, přívody
Nárazuvzdorné obálky
Sáčky, pytle, plastové nádoby
Kartonové krabice, kontejnery

TRW vyvíjí vnější airbag, chránit bude posádku uvnitř auta

04/10/2013

Automobilová divize společnosti TRW podle britského tisku pracuje na vnějším airbagu, který by chránil posádku uvnitř automobilu. Cílem je zejména zmírnění následků při bočních nárazech.

auto_579

 

Airbag vyvíjený TRW.

FOTO: Profimedia.cz

 

Aibagy jsou v dnešních automobilech samozřejmostí, v těch současných jich obvykle najdete alespoň šest. Kromě klasických řešení se objevují i nafukovací vaky umístěné přímo v zadních bezpečnostních pásech (Ford), airbagy mezi cestujícími vzadu (Toyota), případně airbagy na kapotě pro zmírnění následků při sražení chodců (Volvo).

TRW nyní vyvíjí vzduchové vaky, které by se nafukovaly z boku vozidla. Cílem je lépe chránit posádku při bočních nárazech. Airbag by se musel nafouknout těsně před srážkou, což je rozdíl proti současným airbagům – ty se vystřelí v momentě srážky. Z důvodů enormní náročnosti při vývoji se předpokládá, že boční vnější airbagy se do automobilů dostanou až za několik let.

TRW nyní testuje boční airbagy s objemem cca 200 litrů, které jsou dlouhé 2 metry, na výšku měří 70 centimetrů a mají tloušťku 15–20 centimetrů. K nafouknutí se používají dvě patrony.

 

 

www.novinky.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní?
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU