800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Výroba - Welle
Rekonstrukce stoupaček panelového domu
Bruska rovinná BPH 20 NA
Výroba - Buchse
Soustružení - opakované série
5 nejnovějších nabídek
Brusivo (kotouče, segmenty) z korundu nebo s SG zrnem
Kabelové příslušenství
Paletový vozík s plošinou, po repasi BT
Nerez trubky
Redlery

Jak si doma upravit pitnou vodu

09/10/2013

Příliš tvrdá, chlorovaná nebo páchnoucí železitá voda dokáže potrápit. Pít se dá, ale nechutná, navíc usazeniny likvidují spotřebiče, jako jsou pračka nebo myčka. Co s tím?

 

konva_300

 

Filtr na odstranění dusičnanů patří k chemickým úpravnám vody. Cena od 1200 Kč.

FOTO: MILVIT

Úpravny vody pro domácnosti vybíráme podle toho, čeho vlastně chceme vodu zbavit. Přístroje i filtry jsou totiž většinou určeny k jednomu úkolu, např. k odvápnění, ke zničení bakterií.

U všech úpraven či filtrů proto musí být uvedeno, k čemu jsou určeny, pro jakou roční spotřebu, případně tvrdost vody jsou vhodné.

Nejčastější problém: tvrdá voda

Usazující se vodní kámen snižuje životnost potrubí, pračky, myčky, napouštěcí nádržky u WC. Neustále musíme odvápňovat varnou konvici, na nádobí a sanitární keramice zůstává matný povlak.

Úpravnu vody připojíme k automatické pračce, před bojler nebo přímo před rodinný dům (před vstup do objektu za vodoměry a čerpadla). Speciálně a pouze pro pračku použijeme filtr, který pasuje do kohoutu od pračky.

konva1_304

Filtr pro pračku se skládá z obalu a polyfosfátové náplně, která je uvnitř obalu. Chemická látka, která se rozpouští ve vodě, zabraňuje tvorbě vodního kamene. Cena 190 Kč.

FOTO: AQUEL

Existují také magnetické úpravny vody, kdy i velmi tvrdá voda po průtoku magnetickou komorou získá fyzikální vlastnosti vody měkké (minerální látky díky magnetu vytvoří krystalky, které se pak zachycují v mechanickém filtru s vložkou).

Stejně dobře poslouží i elektronické kompaktní změkčovače, automatická zařízení, která odstraní z vody soli vápníku a hořčíku (tvrdost). Lze je instalovat přímo v koupelně.

 

 

Více informací k článku najdete zde

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní?
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU