800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Dodávka linky anodické oxidace včetně čistírny odpadních vod
Dodávka a instalace fotovoltaického systému
Výměna světel a rekonstrukce elektrorozvodů
Výroba dle přiložené přílohy
Výroba - Zahnrad
5 nejnovějších nabídek
Oplocení
Regálová sestava - Hermes - 1 modul, nový jednostranný, výška 1430, šířka 1330, 2x police hloubka 400mm, 1x police hloubka 500mm, 1x děrovaná záda, 10x háček na děrovaná záda
Pokladní boxy GEO METRIC model D1
Drátěný stůl DT 12x6 pochromovaný
Přesný rychlý digitální dotykový teploměr THERM 2420-1L – SET1

SCHNEIDER ELECTRIC

30/10/2013

 

keyence_300

Společnost Schneider Electric používá pro kontrolu elektrických jističů ultrakompaktní kamery Keyence o průměru 17 mm

 

jistic_398

 

Závod Merlin Gerin v Alès používá vysokorychlostní inspekční zařízení pro kontrolu kontaktů pájených spojů ve velmi omezeném prostoru.
Kontrolují se elektrické kontakty jističů C60 společnosti Schneider Electric. Jističe mají modulární konstrukci a jsou určeny pro ochranu elektrických obvodů
v průmyslových a účelových budovách. Používají se ve více než sto zemích světa.


„Kontrolujeme přítomnost pájeného spoje a jeho možné závady. Pájený spoj zajišťuje elektrický kontakt a kontrolou zjišťujeme, zda je schopen správně vést elektrický proud. Inspekční systém musí být přesný, protože jeho cílem je odhalit i malé trhliny. Protože máme k dispozici jen omezený prostor, nemohli jsme zde dříve instalovat správný osvětlovač, takže jsme věděli, že budeme mít problémy s odrazy světla. Rozhodli jsme se použít barevnou kameru o rozlišení 2 Mpx. Velké rozlišení kamery použité pro kontrolu spojů nám umožňuje dosahovat vysoké kvality kontroly. Objektiv o průměru clony 50 mm je umístěn 100 mm od snímaného předmětu. To nám umožňuje detekovat i velmi malé trhliny v pájeném spoji, o rozměru přibližně desetiny milimetru,“ vysvětluje Alain Antonin z oddělení výrobní technologie závodu Merlin Gerin v Alès.


„Věc jsme konzultovali s různými výrobci systémů strojového vidění. Keyence jsme si vybrali ze tří důvodů. Za prvé, systém CV-5000 nám umožní udržovat náš výrobní proces pod kontrolou. Je dostatečně jednoduchý na to, abychom ho v případě potřeby dokázali sami plně přeprogramovat bez konzultace s dodavatelem nebo výrobcem. Za druhé, systém od firmy Keyence je cenově dostupný. V neposlední řadě, miniaturní kamery jsou jediné, které se vejdou do omezeného prostoru, který máme k dispozici,“ dodává Alain Antonin.

Společnost Schneider Electric si vybrala ultra-kompaktní kamery Keyence. Tyto kamery mají stejné technické parametry jaké jiné kamery z nabídky systému CV-5000. Díky jejich malým rozměrům mohou být instalovány do omezeného prostoru, do nějž by jinak mohly být instalovány nanejvýš optoelektronické snímače. Jsou to nejmenší kamery na trhu: verze s rozlišením 310 000 pixelů má šířku 12 mm a verze s rozlišením 2 Mpx 17 mm. Právě tyto kamery jsou instalovány ve firmě Schneider Electric. V nabídce systému CV-5000 je celkem šestnáct typů kamer umožňujících vykonávat různé inspekční úlohy.


„Společnost Keyence se postarala také o bezvadnou instalaci systému,“ říká dále Alain Antonin. „Keyence realizovala testy proveditelnosti, ověřila možnost umístit kamery do určeného prostoru, provedla počáteční nastavení a uspořádala pro nás interní školení.“


Stabilitu detekce zajišťuje výkonnost systému strojového vidění od firmy Keyence: systém CV-5000 je řízen procesorovým modulem pro vysokorychlostní zpracování barevného obrazu a vysokorychlostním procesorem RISC (Reduced Instruction Set Computing). K nim jsou připojeny dva signálové procesory DSP (Digital Signal Processor), určené speciálně pro zpracování obrazu. Systém tedy využívá celkem čtyři procesory, aby zajistil paralelní zpracování úloh s nejvyšší dosažitelnou rychlostí. Proto je zde možné použít systém s rozlišením 2 Mpx a dosáhnout vysoké rychlosti a přesnosti kontroly.
www.keyence.eu/PRXG8CZ

 

Keyence Česká Republika
cz.keyence.com

Telefon: +420 222 191-483
Fax: +420 222 191-505
info.czech@keyence.eu

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní?
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU