800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Úprava manipulační plochy
Stavební úpravy domu
Stavební opravy budovy
Zednické a pomocné zednické práce
Obkladačské práce
5 nejnovějších nabídek
Moduly z obytných kontejnerů
Modulové stavby
Nosič kontejnerů MAN TGL 8.240, r.v. 2008
Nosič kontejnerů MAN TGL 8.240, r.v. 2008
Sáček pro balení potravin PP 30

Vestavěné skříně využijí každý centimetr, hodí se i do atypického prostoru

02/12/2013

 

Vestavěné skříně šetří místo, mají logicky uspořádaný vnitřní prostor a skvěle vypadají. To jsou hned tři důvody, proč je zvolit. Patří do ložnice i dětského pokoje, nahradí klasickou obývací stěnu, fungují jako úložný prostor v předsíni, ale hlavně je lze zakomponovat i do atypického prostoru.

Kolik máme k dispozici úložného místa, podle toho hodnotíme komfort bydlení. Je báječné, když jedna místnost slouží jako samostatná šatna, ale ne vždy si to můžeme dovolit. Skříně a komody nejsou často praktické: mají jiné rozměry, než potřebujeme, neumí dokonale kopírovat stěny a využít volné místo pod stropem.

Lepší je zvolit na míru vyrobenou vestavěnou skříň, která zvládne i šikminy v podkroví, nebo naopak dosáhne až k vysokým stropům ve staré městské zástavbě.

Než přijdeme do obchodu

Vestavěné skříně nejsou levnou záležitostí (určitě se nedostaneme pod 25 000 Kč), a tak řešíme každý detail. Vyplatí se sepsat na papír konkrétní předměty a šatstvo, které denně používáme. Kdo musí dodržovat v práci dress code, nosí obleky, kostýmky, potřebuje tedy vyčlenit hodně místa na závěsné tyče. Jiný zase uvítá více otevřených polic na trička a sportovní oblečení včetně uložení potřeb (tenisové rakety, sportovních tašky, boty).

skrin_400_03

Vestavěné skříně zvládnou jakýkoliv atypický prostor.

FOTO: INDECO (5x)

Zamyslíme se i nad velikostí a umístěním, což je limitováno dispozicí bytu. Šikovné jsou vestavěné skříně ve vstupní hale, kde kromě uložení svršků a sezónních věcí krásně pojmou i úklidové a čisticí prostředky, vysavač, boty.

Své místo mají i v ložnici, prostornou a přehlednou šatní skříň uvítají ve svém pokoji i děti, které si do drátěných výsuvných košů uloží třeba i plyšáky.

 

skrin1_378

 

Kromě drátěných polic najde v šatní skříni svoje místo i textilní dělená krabice na drobnosti a doplňky.

FOTO: IKEA (2x)

Když máme jasno, zavítáme do specializované prodejny s jednoduchým plánkem v ruce. Prohlédneme si nabídku materiálu (rámy, čela skříně, pojezdové systémy) a zkonzultujeme s odborníkem možné varianty. Když si vybereme, firma nám následně zpracuje vizualizaci (obvykle více návrhů, z nichž vybíráme vhodné varianty) a kalkulaci na zvolenou vestavěnou skříň.

Po podpisu smlouvy k nám přijde technik, vše důkladně proměří (zjistí, jak jsou rovné stropy, podlaha) a zadá do výroby. Zhruba za 3-4 týdny máme nový nábytek doma.

Vnitřní uspořádání rozhoduje

Vzhled vestavěné skříně je důležitý, ale logické uspořádání a vybavení vnitřní části daleko více. Zaměříme se na jednotlivé zóny a prvky, které udrží obsah šatstva přehledný a uspořádaný. Do skříní patří otevřené police (max. délky 1 m) i zavřené zásuvky, sklopné šatní tyče, na kterých visí voňavé košile, výsuvné a vyklápěcí police, drátěné koše (třeba na špinavé prádlo).

Část místa vyčleníme na delší šatstvo - kabáty, plesové šaty. Kalhoty zůstanou krásně vyžehlené, když je dáme na speciální výsuvný věšák, muži ocení i věšák na kravaty a pásky, ženy zase drátěný botník na lodičky do divadla. Šikovné jsou i držáky na kabelky, šály a šátky, vysavač a čisticí přípravky.

skrin2_380

Do prostorného výklenku či niky lze vybudovat samostatnou praktickou šatnu. Vnitřní místo je odděleno posuvnými dveřmi.

V moderní vestavěné skříni mají všechny zásuvky tlumený tichý dojezd, lze je otevírat pouhým dotekem. Do skříně můžeme vidět i při ranním brzkém vstávání aniž bychom museli rozsvěcet celou místnost a rušit spící členy rodiny. Skříně lze vybavit světelnou LED tyčí, světelnými LED pásky, umístěnými v policích. Příjemné je i vnitřní osvětlení zásuvek (světla se automaticky rozsvítí při otevření a při zavření zhasnou).

 

Více informací k článku najdete zde

 

 

www.novinky.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní?
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU