800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Traktor
Automat
Výměna elektrických rozvozných a distribučních skříní
Výměna tepelného zdroje
Školení a certifikační přezkoušení osoby
5 nejnovějších nabídek
Vyrábíme a dodáváme brusivo z korundu pro strojírny, nástrojárny či slévárny
Kvalitní brusivo za příznivou cenu
Výroba hliníkových přírub pro chlazení superchargeru v Corvette ZR1
Plyny pro spotřebile a pro volný čas
Kovoobrábění

Studie o vývoji trhu plastových uzávěrů

18/12/2013

Plasty nabývají při výrobě uzávěrů stále větší důležitosti, říká se ve studii Ceresana Research, která studuje vývoj jejich trhu ve světě do roku 2020. Podle ní stoupne světová roční spotřeba plastových uzávěrů do roku 2020 na více než 1 bilion kusů, protože plastové uzávěry budou nahrazovat uzávěry z tradičních materiálů, jako jsou hliník, bílý plech, sklo nebo korek. Důvodem je podle výzkumníků, kromě jiného, jejich nižší hmotnost, náklady a výhody pro životní prostředí, snazší manipulace a zpracování, zlepšení kvality a bezpečnosti. Rovněž se otevírají před plastovými uzávěry nové možnosti v obalovém designu.  obal_400_20
Hojné možnosti uplatnění nalézají plastové uzávěry u obalů a různých nádob, jako jsou láhve, kanystry, dózy, tuby, stojací sáčky a nápojové kartony. Podle studie jsou nejdůležitější oblastí použití nápojové kartony. V roce 2012 bylo použito cca 62 % uzávěrů v oblasti nápojů, t.j. pro limonády, vody, ovocné šťávy a pod. Zbývající uzávěry připadaly na použití pro potravinářské obaly, kosmetiku, parfémy, farmaka, pro obaly na prostředky péče o tělo a pro čisticí prostředky. Oblast kosmetiky a farmak se podle studie vyznačuje nadprůměrnou hodnotou růstu. V této oblasti má potřeba plastových uzávěrů pravděpodobně ročně vzrůst o 4,9 %.


Trendy a dynamika trhu
Trh s plastovými uzávěry profituje podle studie z toho, že stoupá množství plastových obalů, především jednoúčelových PET lahví. Dalším důležitým růstovým faktorem je rostoucí poptávka po balených vodách, jakož i vyšší potřeba obalů pro malé dávky potravin a dávkovacích systémů. Kvalita plastových uzávěrů plynule roste a proniká proto do jiných segmentů, ve kterých jsou používány tradiční materiály. K nim patří například oblast balení vín, piva, tekutých potravin jako jsou omáčky. Nastupující přísné obalové standardy v mnoha hospodářsky se rozvíjejících regionech, stoupající nároky konzumentů na obaly, přispívají k světově stoupající  poptávce po technicky náročnějších uzávěrech jako jsou originální uzávěry a dávkovače. Přitom jsou náklady a redukce hmotnosti jasným cílem průmyslu. Přitom musí lehčí uzávěry vyhovět stejně vysokým požadavkům. Také světově rostoucí populace, stoupající životní standard v rozvojových zemích, jakož i rostoucí rozšiřování západního konzumního životního stylu, působí pozitivně na poptávku po plastových uzávěrech. Tak očekává Ceresana především v Asii silný vzestup spotřeby: V tomto regionu stoupne jeho podíl na globálním trhu  z 34 % na 42 %  v příštích osmi letech.

 

 

 

 

www.packaging-cz.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní?
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU