800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Výměna světel a rekonstrukce elektrorozvodů
Výroba dle přiložené přílohy
Výroba - Zahnrad
Stavba RD
Obrábění plechu dle přílohy
5 nejnovějších nabídek
Oplocení
Regálová sestava - Hermes - 1 modul, nový jednostranný, výška 1430, šířka 1330, 2x police hloubka 400mm, 1x police hloubka 500mm, 1x děrovaná záda, 10x háček na děrovaná záda
Pokladní boxy GEO METRIC model D1
Drátěný stůl DT 12x6 pochromovaný
Přesný rychlý digitální dotykový teploměr THERM 2420-1L – SET1

Chameleon – nápojová plechovka, která mění barvy

18/12/2013

 

Nová nápojová plechovka od společnosti Ball Packaging Europe mění barvy jako chameleon – od modré po nachovou nebo od žluté po zelenou podle toho, jak se mění teplota. Předtím tento termochromní efekt fungoval jenom v bílých a modrých tónech. Vylepšením složení barvy otevřel Ball zákazníkům nové příležitosti pro návrh plechovek s působivými efekty, např. v dynamickém segmentu energetických nápojů, kde je důležité zapůsobit na zrak. Nové barvy lze použít na oceli i hliníku a jsou nejvhodnější pro pastelové tóny. Tajemství termochromní barvy spočívá ve speciálních mikrokapslích. Teplota, kdy začne docházet ke změně barvy, se může měnit v závislosti na složení: Ball nabízí 4, 7, 9 nebo 11 °C, takže ji lze přizpůsobit typu nápoje.


Ball nabídl termochromní barvu poprvé v roce 2005, od té doby ji používá mnoho nápojářů, pokud chtějí zdůraznit vysokou kvalitu značky. Např. britský pivovar Molson Coors jako prvek marketingové strategie postavené na osvěžující chuti prémiových piv Coors Light letos v únoru. Britský výrobce nealkoholických nápojů Britvic má naopak na plechovkách obrázky, kde se odhalují skrytá slova. Ball plánuje i vylepšování – dalším krokem je přinutit barvu, aby přecházela v odlišné odstíny na jedné a té samé plechovce.

 

 

obal5_400

 

 

 

www.packaging-cz.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní?
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU