800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Kolejnice
Plastová okna
Dřevěné řezivo
Nákup nábytku a vybavení
Technologická linka KJZ
5 nejnovějších nabídek
Samosvorné kydexové pouzdro pro nůž
Montáž elektrotechnických dílů
Výroba šablon pro nástřik sprejem
Trubkové šneky s výpadem dozadu
Trubkové šneky s výpadem do strany

Projekt INICIO 50: Padesátka je dobrý věk pro start podnikání

15/01/2014

Od 2. lednového týdne se mohou lidé starší 50 let opět přihlásit do projektu INICIO 50, který má podpořit rozjezd jejich podnikání. Účastníci tohoto, již třetího kola projektu absolvují v malé skupině specializované semináře, ve kterých se učí například, jak si založit firmu, sestavit podnikatelský plán, jak se prezentovat či jak si vyřídit živnostenský list.

Projekt na podporu podnikání INICIO 50 společnosti Agender byl odstartován v roce 2013 jako součást expertního pracovního portálu pracenad50.cz, který se zaměřuje na nabídky zaměstnání pro tuto věkovou skupinu i návody a tipy na vlastní podnikání. V loňském roce v České republice podpořil 15 podnikatelských plánů.

„V padesáti se lidé bojí začít podnikat. Důvodem je nedostatek informací a především obava ze zadlužení rodiny,“ uvádí Petra Janíčková, iniciátorka projektu a zakladatelka portálu pracenad50.cz. „Snažíme se podat jim na startu pomocnou ruku, poskytnout jim užitečné rady i odhalit jejich silné a slabé stránky. Pak už je vše jen v jejich rukou,“ dodala.

Čtvrtina nezaměstnaných spadá do věkové kategorie 50 až 64 let (statistika Úřadu práce, 2013). Začít podnikat v tomto věku je velkou příležitostí pro tuto nezaměstnanou, stále však aktivní skupinu.

Podobné projekty fungují také v zahraničí. Statistiky ve Velké Británii uvádějí, že jestliže nezaměstnaný člověk starší 50 let začne podnikat do 6 měsíců od ztráty zaměstnání, má 80procentní šanci, že se na trhu uživí a navíc neztratí sociální kontakt a pracovní návyky (www.prime.org.uk).

Redakčně zpracováno z materiálu společnosti Agender

 

 

 

www.businessinfo.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní?
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU