800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Studna
Přístavba u RD-sklad nářadí
Palety
EZS, docházkový systém a kamerový systém
Ohýbání
5 nejnovějších nabídek
Příslušenství k lanům
BT W18
Nerez tyče
Nerez profily
SNÍŽENÍ CEN MANŽET TYPU N

Southern African Large Telescope (SALT)

20/01/2014

Southern African Large Telescope (SALT) (jihoafrický velký teleskop)

HELUKABEL® pomáhá univerzitě ve Wisconsinu-Madisonu s flexibilním kabelem, který bude použit u nového infračerveného zobrazovacího přístroje pro velký teleskop umístěný v Jižní Africe.


Univerzita ve Wisconsinu-Madisonu (UW) sestavuje infračervený astronomický přístroj zvaný Robert Stobie Spectrograph Near Infrared Arm (RSS-NIR), který umožní teleskopu Southern African Large Telescope (SALT) sledovat astronomické objekty, které jsou v infračerveném spektru světla, ato proto, aby jej mohlo lidské oko spatřit. Tento přístroj vyžaduje kabely, které se dají použít ve třech různých teplotních rozsazích: okolní teplota (-10 °C až +25 °C; 14 °F až 77 °F), -40 °C (-40 °F) a -150 °C (-238 °F).

Výzkumný tým přijel do společnosti HELUKABEL® v USA s požadavkem na datový kabel, který by mohl být integrován do spolupráce se sítí 1-wire™ přístroje RSS-NIR a také by obsahoval stíněnou dvojlinku, polyuretanový (PUR) plášť, byl schopný provozu za nízkých teplot a schopný odolávat trvalému kroucení, protože součásti RSS-NIR se otáčejí v úhlech od 10 do 100 stupňů. Po náročné práci tým nakonec zvolil HELUKAT® Industrial Ethernet díky jeho schopnosti odolat ohybům 100 000krát při teplotě -40 °C (-40 °F). Výzkumníci v UW, spokojení s výkonností kabelu a vysokou úrovní služeb společnosti HELUKABEL® v USA, přidali do přístroje RSS-NIR pět dalších kabelů.

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní?
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU