800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Klempířské práce
Výstavba bytových domů
Technologie pro granulaci cukru
Hygienické sáčky
Sestava svařovací technologie elektrickým obloukem PUK
5 nejnovějších nabídek
Gitterboxy, bedny mars
Vyrábíme a dodáváme brusivo z korundu pro strojírny, nástrojárny či slévárny
Kvalitní brusivo za příznivou cenu
Výroba hliníkových přírub pro chlazení superchargeru v Corvette ZR1
Plyny pro spotřebile a pro volný čas

Potisk skla a kamene

22/01/2014

tisk_400Koncem loňského roku na Fespa Shanghai byl poprvé na světě prezentován Swiss Maglev – UV LED tiskárna s tiskovými hlavami Ricoh Gen5, RIPem Caldera a vstupní frontou DPS, tisknoucí sedmi barvami (CMYKLcLm + bílá) a volitelně i osmým lakem. Je vybavena patentovanou technologií magnetické levitace, takže se celý mechanismus pohybuje bez tření, což několikanásobně prodlužuje životnost a zpřesňuje rozmístění bodů. Fotorealisticky ostré a pestré obrazy i text o velikosti až dva body (!) překonávají očekávání. Rychlost je řízena elektronicky: v koncepčním módu je až 150 m2/h a v průmyslovém módu 100 m2/h. Potiskovat lze vše od předmětů osobní potřeby a suvenýrů přes citlivé podložky jako filmy, fólie, polystyren, vosk, svíčky, polyester až po desky z přírodního kamene do hmotnosti 400 kg z žuly, mramoru, vápence i umělý kámen, plasty, kovy, dřevo, MDF, sklo, textilie, keramické dlaždice, zdivo a fasádní prvky.


Jako všechny stroje ze série Swiss má systém automatické cirkulace toneru, což mj. prodlužuje životnost tiskových hlav; automatické čištění a temperování barevníku; automatické pozicování materiálu a vakuový stůl, aby se zabránilo jeho posuvu; pro potisk měkkých materiálů lze doplnit převíjením z role na roli; bezpečnostní systém zabraňuje, aby se hlavy dostaly do kontaktu s materiálem. Nové funkce: cirkulace bílého toneru zabraňující sedimentaci; rezervní trysky, pokud se některá ucpe. Vlad Mirchev, zakladatel joint venture IQDEMY: „Naší technice důvěřujeme natolik, že na ni dáváme 10letou záruku.”


SUN Studio New York, franšíza společnosti IQDEMY, vystavilo v říjnu na veletrhu SGIA na Floridě mnoho ukázek vytištěných na UV-LED tiskárně Swiss 2030. tisk1_400Hybridní, extravelká digitální inkoustová tiskárna umožňuje potisk mnoha materiálů až do hmotnosti 400 kg, které se nevejdou do běžných UV tiskáren. Mezi ukázkami byla např. zrcadla, sklo, dřevo, keramika a kůže; dále vápenec, žula, kovy ad. Lze dosáhnout výstředních a ohromujících efektů, přidat lze personalizované a individuální motivy, reliéfní potisk. Tiskárna s plochým ložem používá až sedm barev (CMYKLcLm + bílá) s rozlišením až 1440 dpi a několika módy násobného průchodu. Navíc má variantu pro kotoučové materiály.

 

 

 

www.packaging-cz.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní?
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU