800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Pelety
Vypalování tvaru součástí laserem z nerezu V4A
Hrotový soustruh
Zednické a pomocné zednické práce pro 26 apartmanů
Dodávka vázacích prostředků
5 nejnovějších nabídek
Výrobky z nasávané kartonáže
Dodávka vstřikovacího lisu
Dodávka obráběcího centra
Čističky obilí Bubnové CR
Zakružovačka hydraulická Metallkraft PRM 60 FH

BMW jako první na světě uvádí laserová světla do sériové produkce

13/02/2014

BMW i8 se na podzim stane prvním autem na světě, ke kterému si v seznamu příplatkové výbavy budete moci zaškrtnout položku „laserová světla”. Na stejné technologii pracuje i Audi, BMW ale bude mít prvenství při uvedení do sériové produkce.

 

auto_420_01

 

Laserová světla na modelu i8.

FOTO: BMW

 

Laserová světla nabídnou dvojnásobný rozsah proti diodám, BMW udává svítivost až 600 metrů. Laserové diody jsou desetkrát menší než  běžné diody. Obecnou nevýhodou LED světel je náročnost na jejich chlazení, v případě laserových světel je výhodou menší zahřívání, ale i velikost a s ní spojená hmotnost.

Výška laserového reflektoru je tak proti diodám podstatně nižší – BMW udává snížení z devíti na tři centimetry. To umožňuje designérům vytvářet zajímavé tvarování světlometu, ušetří se i prostor potřebný pro zástavbu.

Laserová světla v prodeji od podzimu 2014

Laserová světla pracují na principu vysoce výkonné diody, která vytváří paprsek pomocí speciálních čoček na bázi fluorescenčního fosforu. Tím se získá mimořádně jasné bílé světlo, které je údajně desetkrát intenzivnější než u běžných světelných zdrojů.

Systém rovněž využívá kameru, aby zabránil oslnění protijedoucích řidičů. Cena za tuto technologii zatím nebyla oznámena, zpočátku ale bude hodně vysoká; náš tip je částka kolem 200 000 korun. BMW chce v následujících letech touto technologickou novinkou vybavit i své další modely.

 

 

auto1_400_05

Vlevo full LED světla, vpravo laserová světla.

FOTO: BMW

 

 

 

 

www.novinky.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní?
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU