800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Klempířské práce
Výstavba bytových domů
Technologie pro granulaci cukru
Hygienické sáčky
Sestava svařovací technologie elektrickým obloukem PUK
5 nejnovějších nabídek
Gitterboxy, bedny mars
Vyrábíme a dodáváme brusivo z korundu pro strojírny, nástrojárny či slévárny
Kvalitní brusivo za příznivou cenu
Výroba hliníkových přírub pro chlazení superchargeru v Corvette ZR1
Plyny pro spotřebile a pro volný čas

Mezi skleněnou lahví a kartonem

24/02/2014

Vinařská firma Truett-Hurst z Kalifornie uvedla na trh v USA první papírovou lahev pojmenovanou PaperBoy. Tvoří ji vnější obal z nasávané recyklované papíroviny ve tvaru vinné lahve s plastovou vložkou. Každá lahev je opatřena instrukcemi, jak ji rozebrat: Lepenková skořepina se může rovnou recyklovat při výrobě dalších lepenkových výrobků. Montážní díly hrdla a uzávěru jsou také recyklovatelné a plastová vložka je vhodná pro výrobu energie z odpadu. I skupinový obal na 12 kusů je vyroben z recyklovaného papíru. Plná 750ml lahev váží jen 0,85 kg (prázdná váží o 85 % méně než sklo). Hmotnost celé bedny plných lahví je jen 10,7 kg proti 16 kg skleněných lahví. Paleta se 56 bednami se odlehčí z 900 na 600 kg, to představuje 7 t na nákladní auto. Podle organizace wrap.org.uk se po celém světě každoročně vypije 17,5 mld. lahví vína, čímž vznikne 8,75 mld. t odpadu – víc než z kterékoli jiné potraviny nebo nápoje!


Autorem návrhu je Kevin Shaw ze studia Stranger & Stranger, který spolupracoval s britským výrobcem papírových lahví Green Bottle. Podle zkoušek PaperBoy překonává tradiční skleněné lahve: lépe izoluje, je lépe připraven k recyklaci, je lehčí a přenosnější, i když vypadá a má vlastnosti jako obyčejné sklo.


V první fázi se v novém obalu budou prodávat jakostní vína 2012 Paso Robles Red Blend (14,99 $) a 2012 Mendocino Chardonnay (13,99 $). Vinařství prý úspory z PaperBoye raději investuje do dražších, lépe zpracovaných vín.

 

obal1_400_05

 

 

www.packaging-cz.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní?
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU