800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Pot-linka na hliník
Hutní materiál
Hutní materiál
Převodovka s motorem
Protipožární zařízení
5 nejnovějších nabídek
Odpady
Čištění průmyslových odpadních vod
Silentbloky, těsnící elementy, "O" kroužky, desky, vlnovce, membrány
Lakovna
LAT kalibrační směsi

Letošní vítěz ekologického oskara získá nízkoenergetický dům

18/03/2014

Atraktivní cena čeká na vítěze letošního šestého ročníku soutěže E.ON Energy Globe Award ČR, známé v České republice pod názvem ekologický oskar. Nejúspěšnější projekt v soutěži získá od společností E.ON a Saint-Gobain hrubou stavbu dřevostavby v hodnotě 1,1 milionu korun. O tuto hlavní cenu se mohou ucházet obce, instituce i jednotlivci se svými projekty, zaměřenými na úspory energie a ochranu životního prostředí. Stejně jako loni se soutěží o ekologického oskara ve čtyřech základních kategoriích „Obec, Kutil, Firma a Mládež“, které se týkají již dokončených a fungujících projektů. Další, speciální kategorie „Nápad“ však nabízí šanci i autorům zajímavých myšlenek a nápadů, které na realizaci teprve čekají. Vítěz v této kategorii získá finanční podporu k tomu, aby svůj nápad mohl převést do praxe. Další nedílnou součástí podpory vybraného projektu je mentoring a další s nápadem spojená podpora společnosti E.ON.

Přihlášení a účast v soutěži je zcela zdarma.

Soutěž E.ON Energy Globe Award ČR, se snaží inspirovat firmy, instituce i jednotlivce k tomu, aby se svou měrou pokusili přispět k ochraně životního prostředí a úspoře energií. Držitele ekologických oskarů čeká široká publicita. Vítězný projekt v každé kategorii obdrží ceny od partnerů soutěže, celkový vítěz pak navíc získá hrubou stavbu dřevostavby systému Legopan 108 Saint-Gobain, včetně projektové dokumentace, základové desky, kanalizačního a vodovodního potrubí a zateplení. Hodnota hrubé stavby tohoto domu přesahuje 1 milion korun, jedná se tedy o velmi atraktivní cenu. Celkový vítěz bude zároveň Českou republiku zastupovat při mezinárodním finále Energy Globe World Award.

Ekologické oskary si v České republice získávají stále větší popularitu, o čemž svědčí jak rostoucí počet přihlášek do soutěže, tak zájem médií a veřejnosti. O vítězích jednotlivých kategorií rozhoduje odborná porota, celkového vítěze pak vyberou diváci v sále při slavnostním vyhlášení, které bude přenášet Česká televize. Výsledky kategorie „Nápad“ budou vyhlášeny samostatně. Cena přitom čeká i na „nejsympatičtější projekt“, který vybere široká veřejnost prostřednictvím internetového a SMS hlasování.

Uzávěrka přihlášek je 15. května 2014. Bližší informace o soutěži a přihlášku naleznete
na www.energyglobe.cz.

 

 

www.technickytydenik.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní?
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU