800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Přeprava z Bulharska
Ovesné vločky
Hrachové vločky
Tisk plakatu
Výroba madla
5 nejnovějších nabídek
Tryskací materiály
Instalovali jsme u zákazníka novou unikátní komoru pro balotinování
OCELOVÉ TRUBKY A PROFILY
Kabely, vodiče, přívody
Nárazuvzdorné obálky

Jak zabezpečit garáž proti řádění zlodějů i přírodních živlů

09/04/2014

next_208

Garáž je magnet pro zloděje. Vedle zaparkovaného vozu nebo motorky je pro pachatele lákavé i elektrické dílenské nářadí, pneumatiky, náhradní díly, jízdní kola, nebo zahradní technika, což představuje při odcizení samo o sobě značné škody. Motoristé zabezpečení garáží podceňují. Vedle mechanické a elektronické ochrany zapomínají i na odpovídající připojištění, které by je ochránilo nejen před zloději, ale také před následky řádění živlů.

 

Magnetická a pohybová čidla

 

„Protože prakticky neexistují bezpečnostní garážová vrata, je nezbytné chránit garáž elektronicky. Doporučujeme magnetická čidla na vratech, pohybové čidlo v prostoru garáže a to vše napojit na domovní alarm. Ideální je i kamerový dohled,“ říká Ivan Pavlíček ze společnosti NEXT, odborník na zabezpečení domácností.

 

Zabezpečení garáže napojené na dům

 

Pokud je garáž spojená s domem, je třeba pamatovat i na certifikované bezpečnostní a zároveň protipožární dveře do domu. „Pro mnoho zlodějů je totiž garáž velmi snadno překonatelným vstupem do obydlí, kde působí další materiální škody. Nehledě na to, že majitelům vezmou i pocit soukromí, který nelze vyčíslit penězi,“ říká Ivan Pavlíček, odborník na zabezpečení domácností.

 

Připojištění garáže

 

Kromě mechanického a elektronického zabezpečení doporučují odborníci také pojištění nemovitosti, v rámci kterého si můžete garáž připojistit. „Budete chráněni nejen před zloději, ale i před rizikem požáru, následky vichřice, pádů stromů nebo třeba tíhou sněhu, která by poškodila střechu vaší garáže. Garáž si můžete připojistit jako samostatný objekt, možné je však připojistit i příslušenství jako jsou dveře, okna nebo nářadí,“ uzavírá Lucie Ponertová, produktová ředitelka Slavia pojišťovny.

 

zamek_379

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní?
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU