800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Nákup CNC technologie na dělení plechů
Oprava místní komunikace
Rekonstrukce ulice
CNC obráběcí stroje
Oprava silnice
5 nejnovějších nabídek
Obchodní zastoupení
Odpady
Čištění průmyslových odpadních vod
Silentbloky, těsnící elementy, "O" kroužky, desky, vlnovce, membrány
Lakovna

Nové nástroje a strategie pro materiály ISO S

16/04/2014

seco_300

 

Klasifikace dle ISO skupiny S zahrnuje materiály obrobku ze žáruvzdorných superslitin (HRSA) a slitin titanu. Tvrdost za tepla a pevnost těchto materiálů předurčuje jejich použití v široké škále kritických leteckých, kosmických, energetických a dalších aplikací. Výhodné vlastnosti těchto slitin však také vedou k odlišným charakteristikám obrábění, než jaké jsou u tradičních druhů železa a oceli. V reakci na tuto skutečnost výrobci fréz vyvinuli produkty a strategie použití, které se věnují obrobitelnosti těchto materiálů a umožňují spolehlivé, konzistentní a relativně ekonomické zpracování slitin skupiny ISO S. Výrobci nástrojů se nyní také snaží vzdělávat výrobce ve věci nových nástrojů a strategií a přesvědčit obráběče, aby přehodnotili všechny zastaralé techniky obrábění, které s nejvyšší pravděpodobností neplatí pro dnešní pokročilé materiály.


Faktory obrobitelnosti
Pojem „obrobitelnost“ popisuje reakci kovu na proces obrábění. Obrobitelnost zahrnuje čtyři základní faktory: mechanické síly vznikající při obrábění, utváření a odvod třísky, generování a přenos tepla a opotřebení či selhání řezného nástroje. Nadměrné působení některého nebo všech těchto faktorů může vést k tomu, že je materiál považován za „obtížně obrobitelný“.

seco_334

seco1_460

Při obrábění slitin HRSA a titanu pomocí stejných nástrojů a technik, které se používají již mnoho desetiletí například pro oceli a železo, vznikají problémy s obrobitelností ve smyslu životnosti nástroje, doby zpracování, spolehlivosti a kvality dílu. Teprve během posledních let byly vyvinuty nástroje, které jsou určeny pro slitiny na bázi niklu a titanu. Obrábění těchto relativně nových materiálů nemusí být nutně obtížnější než obrábění tradičních kovů, je prostě jen odlišné.

 

 

Více informací najdete zde

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní?
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU