800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Obráběcí centrum
Spirály obrábění
Zateplení objektu a výměna tepelného zdroje
Dětské hřiště
Snížení energetické náročnosti budovy
5 nejnovějších nabídek
Mezinárodní přeprava na trase Madrid – Teplice
Gitterboxy, bedny mars
Vyrábíme a dodáváme brusivo z korundu pro strojírny, nástrojárny či slévárny
Kvalitní brusivo za příznivou cenu
Výroba hliníkových přírub pro chlazení superchargeru v Corvette ZR1

MU TECH od společnosti Huron je tříosé frézovací centrum

22/04/2014

 

 

huron_190

MU TECH
MU TECH od společnosti Huron je tříosé frézovací centrum, které je už ve standardním provedení vybaveno elektrickým vřetenem. Vřeteno má velký výkon při nízkých rychlostech, a proto je vhodné pro hrubování rozměrných obrobků. Může pracovat při otáčkách 3 000 min-1 v trvalém provozu (typ zatížení S1), popř. při přerušovaném zatížení (typ zatížení S6) po 40 % doby provozu při otáčkách 2 200 min-1. Následné dokončovací operace mohou být vykonávány v pětiosém režimu vysokorychlostním frézováním. MU TECH 6, první verze frézek z této řady, která je k dispozici, má stůl o průměru 600 mm.

 

centrum_271

Frézovací centrum MU TECH je ve standardním provedení vybaveno vysokorychlostním elektrickým vřetenem. Vřeteno výkon 23 kW při krouticím momentu 75 N•m a maximální otáčky 12 000 min-1. Vřeteno může být používáno v trvalém provozu (typ zatížení S1) od 3 000 min-1 a při přerušovaném zatížení (typ zatížení S6) po 40 % doby provozu při otáčkách 2 200 min-1. Elektrické vřeteno je vybaveno otočnou frézovací hlavou (osa B). Natáčení v rozsahu +30°/-120° umožňuje vertikální i horizontální obrábění běžných obrobků. Plynulé natáčení hlavy je umožněno bezvůlovým mechanismem, který dovoluje realizovat všechny možné úlohy pětiosého frézování. Velké tuhosti mechanismu se dosahuje speciální konstrukcí vřetene a použitím velmi únosných ložisek. Frézka MU TECH je také vybavena speciálním chlazením, které se stará o správnou teplotu nástroje.


Všechny pohony os jsou vybaveny vysoce únosnými kuličkovými ložisky s velkým průměrem a pro zajištění přesnosti pohybu, která je ve všech třech osách do jedné setiny milimetru, jsou určeny snímače polohy. Maximální rychlost lineárního posuvu je 30 m/min.


Stejně jako u ostatních strojů z řady Huron, také u frézky MU TECH jsou nosné konstrukční prvky vyrobeny jako žebry vyztužený litinový odlitek, který výrazně tlumí vibrace a zvyšuje tuhost mechanismu stroje. Symetrická konstrukce zaručuje velkou geometrickou stabilitu.


Frézovací centrum MU TECH se také vyznačuje velmi ergonomickou konstrukcí. Dveře pracovního prostoru je možné doširoka otevřít, aby byl zajištěn snadný přístup do pracovního prostoru pro výměnu nástrojové hlavy a další úlohy, např. vybavení stroje portálovým manipulátorem. V rámu stroje jsou uloženy všechny pohybové osy: stůl frézky o rozměru 1 000 x 600 mm se ve vertikálním směru pohybuje o až 560 mm. Příčné saně se zdvihem 750 mm jsou doplněny posuvným vedením se zdvihem 560 mm.

Pro pětiosé obrábění je frézka doplněna otočným stolem j o průměru 600 mm (osa C). Díky bezvůlovému mechanismu pohybu umožňuje frézka přesné obrábění dílů o rozměru do 800 x 550 mm.


Frézovací centrum je standardně vybaveno zásobníkem pro automatickou výměnu nástrojů s 24 pozicemi. Zásobník bubnového typu má dvě ramena.


Frézovací centrum MU TECH může být volitelně vybaveno otočným stolem vestavěným do pevného stolu, jinými než standardními vřeteny, zásobníkem pro 40 nebo 60 nástrojů, systémem pro vnitřní chlazení nástroje a dotykovými sondami.

 

centrum1_294

 

HURON GRAFFENSTADEN SAS
156, route de Lyon
BP 30030
67401 Illkirch - Cedex
France
Madeleine LABEAUVIE
Telefon: +33 3 88 67 52 55
Fax: +33 3 88 67 69 00
mlabeauvie@huron.fr
Powered by

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní?
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU