800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Tisk plakatu
Vlnitý plech žárově zinkovaný
Výroba madla
Natěračské práce
Mateřská škola
5 nejnovějších nabídek
Výměník
Čističky obilí Bubnové CR
Zakružovačka hydraulická Metallkraft PRM 60 FH
Závitořez REMS Amigo 2 set R 1/2 - 2"
Stolní okružní pila Bosch PTS 10 + podstavec

Metrostav pomáhá při záplavách na Balkáně

06/06/2014

Metrostav, a. s., největší česká stavební firma poskytla okamžitou pomoc Srbsku a Bosně a Hercegovině při nynějších nejhorších záplavách za posledních 120 let, které oblast zasáhly. Zaměřila se přitom na rychlé dodání, potřebu a přesné cílení na konkrétní postižené oblasti. Výsledkem tak byla efektivní a včasná pomoc podle skutečných potřeb a požadavků postižených v celkové hodnotě 700 000 Kč.

 

"Od rozhodnutí do realizace a předání materiálu uběhly jenom tři dny. Po celou dobu jsme obsah humanitární pomoci konzultovali a upravovali její rozsah se starosty postižených oblastí a jejich krizovými štáby,“ konstatoval Miroslav Bálint z Útvaru zahraničního podnikání Skupiny Metrostav zodpovědný za oblast Balkán.

Metrostav, konkrétně Divize 2 a její zastoupení v Bělehradě za koordinace Útvaru zahraničního podnikání připravili materiální humanitární pomoc zacílenou na konkrétní postižené oblasti v Srbsku a v Bosně a Hercegovině. Vytipovali obec Laktaši v Bosně a Hercegovině (asi 20km od Banja Luky) a v Srbsku městskou část Bělehradu – Čukaricu, které byly záplavami postižené nejvíce. Po domluvě s jejich starosty a krizovými štáby řídícími humanitární pomoc v daných oblastech připravili za účastí Divize 4, Divize11 a Metrosu, a. s., materiální pomoc. Do obcí tak přivezli elektrocentrály, kalová a vodní čerpadla, vysoušeče, prodlužovací elektrické kabely, požární hadice, dále dezinfekční prostředky a ochranné prostředky jako jsou rukavice a gumové holínky v celkové hodnotě 700 000 Kč (asi 28 000 eur).

Humanitární pomoc byla vypravená dvěma kamiony v pátek 23. 5. a dne 24. 5. byla v pořádku předána ve zmíněných entitách přímo starostům Laktaši (BaH) a Bělehrad-Čukarica (Srbsko).

 

Další pomoc:

Je to už několikátý případ podpory potřebných Metrostavem. Jeho zaměstnanci např. pomohli po ničivém tsunami na Srí Lance v r. 2008, či loni okamžitě vybrali pro Filipínce postižené tajfunem Haiyan 157 tis. korun, které vedení firmy jako výraz podpory sociálního cítění pracovníků navýšilo na dvojnásobek, takže celkem šlo na pomoc potřebným 314.000,- Kč.

 

Metrostav pomáhá i v tuzemsku. V regionech zasažených bleskovými záplavami poskytuje zdarma místním samosprávám především těžkou techniku, případně materiál, jako je písek na pytlované zábrany či kámen na opravy komunikací.

 

 

miroslav_493

 

METROSTAV a.s.

Koželužská 2246
Praha 8
180 00
Česká republika

Tel.: +420 266 709 331
Fax: +420 266 709 187
E-mail:
Internet:

 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní?
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU