800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Intenzifikace čistírny odpadních vod
Lagerkonsore
Obrábění
Výroba - Ring
Výroba - Distanzhülsen
5 nejnovějších nabídek
Plně krytované obráběcí centrum TOStec PRIMA
Variátovové řetězy
Zimní gumy Semperit + disky a poklice, málo jeté !
Systém EUROCLEARING
Výroba a servis hadic a příslušných komponentů + Náhradní plnění

Tepelné zpracování a pájení kovů

18/06/2014

siad_120_01

Tepelné zpracování jsou procesy používané ke změně fyzikálních a chemických vlastností materiálu. Podle požadované mikrostruktury a souvisejících vlastností mohou být využity různé druhy tepelného zpracování v závislosti na zpracovávaném materiálu.

Pro různé procesy tepelného zpracování včetně cementace, nitrocementace, nitridace, karbonitridace, žíhání a kalení ocelí byla vyvinuta řada aplikací. Tyto aplikace pro tepelné zpracování se používají ve všech hutnických a kovozpracujících odvětvích.

Při cementaci, nitrocementaci, žíhání a kalení se dominantně používá dusík ve směsi s metanolem či jiným uhlovodíkem. Pro nitridace a karbonitridace se používá dusík ve směsi se čpavkem a s dalšími přídavnými plyny.

Při žíhání neželezných kovů se ponejvíce používají jako ochranné atmosféry čisté plyny, dusík u hliníku, argon u titanových, niklových a kobaltových slitin buď jako hlavní procesní medium a nebo v případě vakuových procesů pak pro rychlé ochlazení vsázky. Luxusním plynem pro tyto technologie a materiály je použití hélia, které však je nezbytné u vysoce reaktivních kovů jako jsou např. titan a zirkon.

Technické plyny se používají i při pájení kovů. Při tvrdém pájení mosaznými, stříbrnými a NiCrBSi pájkami v pecích se používá aktivní atmosféry dusíku s vodíkem, při pájení na měkko směsi argonu s vodíkem. Pro ochlazování vsázky se používá argon nebo dusík.

 

SIAD Czech spol. s.r.o.

K Hájům 2606/2b
Praha - Stodůlky
15500
Česká republika

Tel.: +420 235 097 520
Fax: +420 235 097 525
E-mail:
Internet:

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní?
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU