800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Masokostní moučka
Výroba - Kopfklemme
Výroba dle přiložené přílohy
Přepravní bedny
Použité tvářecí stroje znáček TRUMPF, AMADA
5 nejnovějších nabídek
Moduly z obytných kontejnerů
Modulové stavby
Nosič kontejnerů MAN TGL 8.240, r.v. 2008
Nosič kontejnerů MAN TGL 8.240, r.v. 2008
Sáček pro balení potravin PP 30

Vodní chlazení pro miniaturní infračervené snímače teploty

08/07/2014

 

raytek_234

Berlín – Nejnovější doplňkový modul umožňuje pyrometrům MI3100 od firmy Raytek, aby si zachovaly „chladnou hlavu“ dokonce i při měření vysokých teplot. Nový kryt z korozivzdorné oceli s vodním chlazením rozšiřuje rozsah pracovních teplot okolí do 180 °C. Dodávka zahrnuje také čisticí vzduchový prstenec. Kryt s průměrem 35 mm a o délce 73 mm může být snadno použit i tam, kde je málo místa. Senzory jsou velmi přesné a univerzální. K dispozici jsou snímače o dvou vlnových délkách: 1,0 μm pro teploty 500 až 1 800 °C a 1,6 μm pro teploty 250 až 1 400 °C. Integrovaný laserový zaměřovač umožňuje snímač přesně zacílit. Pro připojení k řídicímu systému jsou k dispozici komunikační moduly pro Modbus, Profibus, Ethernet a Profinet. K dispozici je též varianta se čtyřmi galvanicky oddělenými analogovými výstupy. K jedné řídicí jednotce MI3 lze připojit až osm měřicích hlavic. Digitální komunikace mezi senzory a řídicí jednotkou a patentovaná automatická detekce měřicí hlavice umožňuje montáž a uvedení do provozu metodou plug and play. Krátkovlnné pyrometry MI3100 jsou zvláště vhodné pro použití při tepelném zpracování kovů, pro výrobce pecí a zařízení pro vytápění.

 

chlazeni_279

Obrázek: Vodou chlazené senzory rozšiřují možnosti použití infračervených měřicích systémů MI3 v horkém prostředí s teplotou okolí až 180 °C.


O firmě
Raytek GmbH vyvíjí a vyrábí pod značkami RAYTEK a IRCON infračervené snímače určené k bezdotykovému měření teploty v rozsahu -50 až +3 500 °C. Snímače jsou určené pro rychlé a přesné měření povrchové teploty na dálku, bez nutnosti dotýkat se měřeného povrchu. Typické možnosti použití jsou v metalurgii, sklářství, cementárnách nebo při zpracování plastů. Sortiment společnosti Raytek zahrnuje pevné infračervené snímače, řádkové infračervené skenery a termokamery. Všechna měřicí zařízení jsou vhodná pro instalaci v provozech a u strojů a mohou být prostřednictvím specifických průmyslových rozhraní začleněna do systému dohledu nad provozem.


Raytek GmbH v Berlíně je pobočka mezinárodní společnosti Raytek Corporation se sídlem v Santa Cruz (USA). Berlínská pobočka je zodpovědná za marketing, obchod a služby v Evropě, Africe a na Blízkém východě. Raytek Corporation má více než 50 let zkušeností v oboru infračerveného bezdotykového měření teploty a po celém světě zaměstnává přibližně 200 lidí. Kromě hlavního sídla v USA a evropské pobočky v Berlíně má pobočku v Číně a regionální kanceláře a autorizované distributory po celém světě. Společně zajišťují, aby firma byla vždy  blízko k zákazníkovi a aby klient dostal vždy rychlé služby a konzultace přímo na místě. Sesterská společnost v koncernu Fluke Group je DATAPAQ, přední světová firma v oboru výroby snímačů teploty a analytické techniky pro všechny typy průmyslových topicích a ohřívacích zařízení.
www.raytek.com

TSI System s.r.o.
Dr. Libor KELLER
info@tsisystem.cz
Powered by

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní?
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU