800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Výroba z plastového nezávadného materiálu
Lakování nádrží
Údržba a obnova svislého dopravního značení
Obrábění podle přílohy
Klempířské práce
5 nejnovějších nabídek
Fitness pryžové kotouče na činky pro posilovny odolné vůči odhozu Praha
Derby povrchy - podkladové desky pro výcvik, kruhový trénink koní i do stáje
Výprodej filtrů
Čistírny odpadních vod
Žebérkové pletivo

Společnost Mécanat Précision zakoupila pětiosé obráběcí centrum Huron MX 12 M

15/07/2014

 

huron_190

 

Společnost Mécanat Précision, součást Euclide Industrie Group, právě uvádí do provozu pětiosé obráběcí centrum Huron MX 12 M. Tento univerzální stroj umožňuje vykonávat složité obráběcí operace nutné při výrobě dílů určených pro letecký průmysl nebo energetiku. Obráběcí stroje od firmy Huron se od svých konkurentů liší zejména možností vytvářet speciální konfigurace obráběcích center. Firma Mécanat Précision nákupem stroje, u nějž se předpokládá, že bude v provozu až dvacet let, učinila významnou investici do svého strojového fondu, která se jí zajisté vyplatí.

 

centrum_243

 

Obráběcí centrum Huron MX 12 M v dílně závodu Mécanat Précision


V roce 2013 učinila společnost Mécanat Précision, vedená potřebou zvyšovat a maximalizovat svoji produktivitu, rozhodnutí zakoupit nejnovější obráběcí centrum, které bude schopné obrábět složité díly o rozměrech až 1 500 x 1 500 x 1 000 mm. Kontaktovala více než deset výrobců a nakonec požádala tři z nich, firmu Huron a dvě další
firmy, o předložení nabídky v souladu se specifikací. Obráběcí centrum Huron MX 12 M bylo vybráno pro své technické parametry. Ačkoliv však stroj teoreticky umožňoval vyrábět zamýšlené díly, základním problémem zůstávala geometrická dostupnost u některých složitých výrobních operací.

„Huron je francouzská firma, z hlediska počtu zaměstnanců z kategorie malých a středních. Ačkoliv máme síť distributorů, vstupujeme také do přímých vztahů se zákazníky. Využíváme naše technické a inženýrské znalosti k přizpůsobení našich výrobků podle požadavků uživatelů. Ve firmě Huron klademe velký důraz na uspokojení potřeb zákazníků. V souladu s touto filozofií poskytujeme zákazníkům technickou podporu ve všech fázích jejich rozhodování a přesně víme, jaké změny musíme na našich výrobcích udělat, abychom splnili jejich specifické požadavky,“ říká technik prodeje Yvano Créma.


Konstruktéři společnosti Huron např. navrhli speciální díl, který byl potom odlit na zakázku. Aplikační oddělení společnosti Huron poskytlo firmě Mécanat Précision video se simulací v CAD znázorňující, jak lze pomocí upraveného stroje obrábět i ty nejsložitější díly. Multifunkční obráběcí centrum Huron MX je flexibilní a modulární. Má pět os a na jedno upnutí dokáže díl obrábět z pěti směrů – od hrubování až po frézování najemno. Stroje řady MX v sobě kombinují sílu, rychlost a přesnost. Jsou určené k pětiosému obrábění dílů o hmotnosti až 4 000 kg, poradí si i s těžko obrobitelnými materiály, pracují velkou rychlostí a dosahují velké přesnosti tvarů i rozměrů.


Společnost Mécanat Précision používá centrum Huron MX 12 M k obrábění dílů určený pro letecký průmysl, jako jsou např. díly krytu motoru a další konstrukční díly, dílů pro průmyslové plynové turbíny, např. rozváděcího a oběžného kola, nebo rozváděcích lopatek odstředivých kompresorů.

 

Více informací k článku najdete zde

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní?
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU