800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Výroba z plastového nezávadného materiálu
Lakování nádrží
Údržba a obnova svislého dopravního značení
Obrábění podle přílohy
Klempířské práce
5 nejnovějších nabídek
Fitness pryžové kotouče na činky pro posilovny odolné vůči odhozu Praha
Derby povrchy - podkladové desky pro výcvik, kruhový trénink koní i do stáje
Výprodej filtrů
Čistírny odpadních vod
Žebérkové pletivo

Největší světový dodavatel dílů pro automobilový průmysl spoléhá na dokončování povrchu od Kennametal Extrude Hone

31/07/2014

 

kennametal_300

 

Patentovaná technologie tepelného obrábění je klíčem ke zlepšené kvalitě

 

stroj_251

Nový stroj P400 TEM od Kennametal Extrude Hone
Profesionálové z výroby a kontroly kvality v takových odvětvích, jako je automobilový a letecký průmysl, energetika, medicína a další průmyslová odvětví, kde je vyžadována vysoká přesnost součástí, vědí, že odstranění otřepů z protínajících se otvorů a zajištění absolutního začištění je takovou výzvou pro kvalitu, která nemůže být opominuta. Komplexní zákaznické armatury, převody, ozubená kola a tisíce dalších součástí mohou být obrobeny během několika vteřin, ale může trvat minuty, než budou kompletně dokončeny. Důsledkem jsou úzká místa ve výrobě, zvýšené náklady a delší doba pro uvedení na trh.


Kennametal Extrude Hone je vedoucím globálním poskytovatelem řešení pro přesné dokončování povrchu součástí v nekompromisní kvalitě. Patentované technologie jako TEM (thermal energy machining) jsou komplexním řešením potíží při dokončování, jimž čelí výrobci na celém světě.


Delphi-TVS je společný podnik firem Delphi Corp. (Troy, Michigan USA) a T. V. Sundaram Iyengar & Sons (Kancheepuram, Indie). Delphi je největším subdodavatelem pro automobilový průmysl na světě a Delphi-TVS je největším výrobcem automobilových systémů v Indii. "Jako globální společnost máme velkou odpovědnost dodržovat celosvětové standardy kvality u našich výrobků," říká T. N. Umasankar, vedoucí výrobně technického oddělení. "Vyrábíme součásti pro vstřikování paliva pro naftové motory – velké množství dílů. Hlavním problémem je odstranění otřepů v protínajících se otvorech z předchozích operací."


Delphi-TVS stálo před mnoha problémy: vysoký objem výroby blížící se miliónu kusů ročně činil ruční odjehlování neúnosným a vysoká přesnost vstřikovacích palivových čerpadel učinila technologii TEM nezbytností.


Po rozsáhlém průzkumu trhu společnost vybrala TEM (thermal energy machining) řešení od Kennametal Extrude Hone. Stlačená směs hořlavého plynu a kyslíku se vstřikuje pod tlakem 5 až 10 atmosfér do utěsněné komory naplněné množstvím součástí, z nichž mají být odstraněny otřepy. Zapalovací systém zažehne směs plynů, čímž se během 20 milisekund uvolní obrovské množství tepelné energie spolu s tlakovou vlnou. Přitom okamžitě shoří všechny otřepy na povrchu, a dokonce i vnitřní otřepy. Protože směs plynů obklopuje celý obrobek, všechny vnitřní i vnější povrchy jsou vystaveny rychlé oxidaci. Vnitřní protínající se vrtané díry a ostré hrany, na které je obtížné nebo nemožné dosáhnout, jsou okamžitě opracovány.


"Máme stovky instalací a naše TEM zařízení a procesy jsou průběžně zdokonalovány," říká Bruno Boutantin, globální marketingový manažer v Kennametal Extrude Hone. "Jedna věc ale zůstává nezměněna: TEM je rychlý, nízkonákladový vysoce produktivní postup, který umožňuje zpracovat milión i více dílů ročně jediným strojem."


"TEM proces je zvláště vhodný pro velkoobjemové produkce, kde oddělení pro konvenční odjehlování začíná ztrácet dech," souhlasí Umasankar. "Rychlé odjehlení a vyčištění velkého množství protínajících se děr, závitů a těžko dosažitelných míst je dílem jediného okamžiku, přesněji 20 milisekund. Schopnost TEM opracovat rozmanité součásti zároveň výrazně zvyšuje jeho kapacitu a rentabilitu. Žádný jiný postup včetně vysokotlakého vodního paprsku nikdy nedosáhne takových parametrů."


Díky spojení rozsáhlých zkušeností shromážděných běhen více než pěti desetiletí ve spojení s celosvětovým aplikačním know-how nabízí Kennametal Extrude Hone osvědčená řešení mnoha společnostem pracujícím v nejnáročnějších podmínkách. Centra technické podpory zajišťují spojení se zákazníkem ve všech kritických krocích – od nejranějších fází návrhu, při výrobě malých dávek dílů pro prototypy až po podporu náběhu výroby před finální dodávkou nejmodernějšího vybavení.


V Indii je Kennametal Extrude Hone součástí Kennametal India Ltd. Technické centrum Kennametal Extrude Hone v Bangalore je velmi dobře vybaveno pro podporu všech potřeb zákazníků.


Kennametal Inc., technologický leader ve strojírenství, již vice než 75. let, přináší produktivitu zákazníkům hledajícím špičkový výkon v náročném prostředí. Společnost poskytuje inovativní produkty odolné proti opotřebení, aplikační inženýring a služby s podporou pokročilých materiálových věd, které slouží zákazníkům v 60 zemích napříč různorodými odvětvími od leteckého průmyslu, zemních prací, energetiky, průmyslové výroby, dopravy a infrastruktury. S přibližně 14.000 zaměstnanci a prodejem za téměř 3 miliardy dolarů společnost realizuje polovinu ze svého příjmu mimo severní Ameriku a celkově 40 % z inovací představila v uplynulých pěti letech. Uznávaný jako jedna z „World’s Most Ethical Companies“ (Ethisphere), „Outstanding Corporate Innovator“ (Product Development Management Association) a „America's Safest Companies“ (EHS Today) se zaměřením na 100% bezpečnost, Kennametal a jeho nadace investuje do technického vzdělávání, průmyslových technologií a materiálových věd pro naplnění slibu pokroku a ekonomické prosperity pro všechen lid. Pro více informací navštivte firemní webové stránky www.kennametal.com.

 

Říčany - Jažlovice
Zděbradská 56
251 01 Říčany - Jažlovice
Czeh Republic
Jan FENZ
Telefon: 0 800 900 840
Fax: 0 800 900 225
jan.fenz@kennametal.com
Kennametal Shared Services GmbH
Wehlauer Strasse 73
D-90766 Fuerth
Carsten GROMOLL
Telefon: +49 911 9735 557
Fax: +49 911 9735 551
carsten.gromoll@kennametal.com

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní?
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU