800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Obrábění dle přílohy
Skládka
Výroba - Welle
Hydroizolace
Rekonstrukce stoupaček panelového domu
5 nejnovějších nabídek
Opravy a repase 8 a 12 válcových motorů Ferrari a Mercedes
Zařízení
Balotinování
Pákové nůžky na plech BSS 1020 E
BT vozík P20, po opravě a technické prohlídce

Strategičtí partneři: Mitsubishi Electric Europe a Eplan

21/11/2014

 

eplan_95

 

Více integrace pro elektro konstruování a programování PLC


Přenos dat z konstrukčních podkladů elektrické části projektu přímo do prostředí programování PLC ̶ to je v současné době nejnovější příklad propojení Eplan Electric P8 a GX Works2. Společnosti Mitsubishi Electric Europe a Eplan, členové sdružení e-F@ctory Alliance, pokračují ve svém úsilí o partnerskou spolupráci, jejímž cílem je pomoci zákazníkům zvyšovat kvalitu projektové dokumentace i konzistenci dat.

Vývojové týmy společností Mitsubishi Electric a Eplan úzce spolupracují, aby dosáhly optimálního propojení elektro konstrukčních prací a programování PLC. Platforma Eplan a GX Works2 ̶ programovací prostředí společnosti Mitsubishi Electric určené pro jejich PLC řady MELSEC Series ̶ jsou nyní propojeny novým rozhraním. To umožňuje společným zákazníkům obou firem snížit náklady na vývoj o více než 50 %. Zde je jeden specifický příklad použití: elektroinženýr navrhne schéma zapojení a kliknutím myši odešle programátorovi PLC, který vyvíjí program v GX Works2, informace např. o adresách I/O a popisu funkcí. Tato automatická výměna dat šetří časově náročnou a nákladnou práci s ručním převodem dat.


Propojení dat vede k výraznému zkrácení doby vývoje technologických linek a systémů. Eplan Electric P8, jako součást platformy Eplan, kombinuje data pro návrh elektrické části zařízení s daty pro návrh řídicího systému a přidává k nim další přidruženou dokumentaci. „Integrací GX Works2 se zvyšuje kvalita projektu a konzistence dat, současně se snižují náklady našich společných zákazníků a zkracuje se doba vývoje jejich produktů,“ říká Hartmut Pütz, ředitel divize Factory Automation společnosti Mitsubishi Electric - European Business Group. Maximilian Brandl, ředitel společnosti Eplan, dodává: „Těší nás, že jsme členy sítě partnerů společnosti Mitsubishi Electric. Naši zákazníci po celém světě mohou těžit z toho, že mají k dispozici rozhraní mezi E-CAD a PLC, i ze snadné dostupnosti komponent v databázi Eplan Data Portal. Spolupráce s Mitsubishi Electric Europe navíc posílí naši pozici na japonském trhu, který je pro nás zatím nový.“

Základem je platforma Eplan, systém, který obsahuje všechna data od předběžného návrhu zařízení až po detailní technickou dokumentaci. Tyto informace mohou být využívány ve všech fázích konstrukce zařízení řízených PLC. Navíc jsou k dispozici makra (knihovny) a data v CAD od Mitsubishi Electric, která mohou být začleněna do Eplan Platform, aby urychlila výběr komponent, konfiguraci a tvorbu schémat. Jakmile je dokončena konstrukce elektrické části zařízení, všechna data uložená v Eplan mohou být přímo exportována do GX Works2, což zrychluje a zjednodušuje konfiguraci řídicího systému a jeho programování. Projekt uložený v knihovně může být v budoucnu znovu použit; funkce, aplikace a struktura systému, které už byly jednou navrženy, otestovány a schváleny, jsou k dispozici a mohou být v několika minutách začleněny do nového projektu, což výrazně zjednodušuje konstrukční práci na novém projektu. Inovativní řešení, které překračuje hranice technických oborů i jednotlivých fází vývoje projektu, přináší inženýrům velké výhody.

 

Více informací k článku najdte zde

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní?
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU