800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Traktor
Automat
Výměna elektrických rozvozných a distribučních skříní
Výměna tepelného zdroje
Školení a certifikační přezkoušení osoby
5 nejnovějších nabídek
Vyrábíme a dodáváme brusivo z korundu pro strojírny, nástrojárny či slévárny
Kvalitní brusivo za příznivou cenu
Výroba hliníkových přírub pro chlazení superchargeru v Corvette ZR1
Plyny pro spotřebile a pro volný čas
Kovoobrábění

Historie regulace tlaku plynu pod úrovní terénu

29/06/2015

 

hutira_gas_industry_regulator_143_49

 

Podzemní moduly s regulátory zemního plynu jsou exkluzivitou a v polovině. 90-tých  let byly též raritou, kterou do ČR a SR přinesla společnost HUTIRA – BRNO, s.r.o. Toto  řešení regulace tlaku plynu pod zemí bylo poprvé předvedeno plynárenské veřejnosti již před 20-ti lety. Jelikož to byla zcela neznámá novinka pro plynárenské provozovatele, bylo rozhodnuto nejprve vyzkoušet toto řešení v našich podmínkách. První zkušební instalace byly provedeny přímo před areálem Pražské plynárenské a.s., v chodníku, vedle něhož vládne silný tramvajový i automobilový provoz . Tehdy se jednalo o moduly ME-1 s regulátory Francel o výkonu 6-40 m3/h. Zemní moduly si okamžitě získaly oblibu zejména u památkářů, ale následně i u samotných plynáren díky tomu, že nebylo nutné zasahovat do objektů instalacemi skříní a přístavků.

Po ukončení zkušebního provozu ME-1 následovaly instalace ME-2 a následně ME-3.  První modul ME- 3 (výkon do 400 m3/h, viz. archivní foto níže), byl instalován v Nerudovce pod Pražským hradem. Turisté tak mohli obdivovat krásu staré Prahy nic netuše, že šlapou po zařízeních nesoucích na poklopech název HUTIRA. Tato zařízení přiváděla a stále přivádí plyn i do restaurací a kaváren, kde nad sklenkou dobrého moku či piva umocňují návštěvníci Prahy svůj obdiv k architektonickým památkám.

Naše společnost za dobu 20–ti let dodala do ČR více jak 5500 ks zemních modulů o výkonech 6-400 m3/h a je právem hrdá na jejich bezporuchový chod. Je hrdá na to, že zavedla na náš trh toto nestandardní,  urbanistické a elegantní řešení regulace tlaku plynu pro historická jádra měst a další lokality, kde je nadzemní objekt RS buď nevhodný, nebo rozměry pro zástavbu jsou omezené.

O různých typech námi vyráběných regulačních zařízení ME3 jsme Vás podrobněji informovali v našich březnových aktualitách (ZDE)

 

Foto z archivu firmy HUTIRA.
Jedny z prvních  instalací podzemních modulů ME-1, ME-2 a ME-3 (Praha 1998)

 

 

 

HUTIRA - BRNO, s.r.o.

Vintrovna 398/29
Popůvky u Brna
664 41
Česká republika

Tel.: +420 541 212 144
Fax: +420 541 219 763
E-mail:
Internet:

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní?
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU