800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Likvidace odřezků HDPE pěny
Flow pack balící stroj na RAW tyčinky 30-50
Výroba hřídele
Dřevěný materiál
Nafta 3000 l
5 nejnovějších nabídek
Sedák rovný (Podlepený) 510x420x60
Vlastní konstrukce licích zařízení
Pokládka živice
Rekonstrukce a modernizace jeřábů
Jeřábové dráhy

7 tipů proč měřit bezdrátově

06/05/2015

 

fluke_211

 

Systémy pro bezdrátové měření elektrických a teplotních veličin, včetně pořizování termografických snímků nebo údajů o vibracích jsou dnes na trhu široce zastoupeny. Pojďme se podívat na hlavní výhody a důvody, které mohou vést ke generační změně pohledu na způsoby měření, sběr a správu dat. To vše s tím totiž souvisí a je to jednouché jako čtení emailu v chytrém telefonu.

 

Řešení bezdrátového měření je tvořeno měřícím modulem s vysílačem, který je určený pro danou veličinu, a samozřejmě přijímačem, který s modulem komunikuje, data přijímá, zobrazuje, vyhodnocuje a může je i ukládat. Pokud je takové řešení založeno na běžných standardech, jako je komunikační technologie Bluetooth Low Energy, tak přijímačem může být i běžný mobilní telefon a možnosti jsou prakticky neomezené. Například sdílení naměřených výsledků přímo do cloudu, automatické uchování historie měření, nebo okamžité zpřístupnění odpovědným pracovníkům.

Uvedeného spojení využila společnost Fluke a vytvořila systém Fluke Connect. Ten obsahuje aplikaci na mobil Android i iOS a širokou řadu měřících modulů.

 

A co tedy konkrétně přináší bezdrátový systém měření svým uživatelům?

Zrychlení práce

Aplikace na mobilu napomáhá provádět rutinní úkony údržby a řešit problémy rychleji. Nyní lze sledovat a sdílet záznamy o zařízení, bez nutnosti odejít z místa. Měření a ukládání dat v reálném čase umožňuje řešit problémy na dálku a toto vše lze provádět kdykoli a kdekoli pomocí telefonu.


Efektivní spolupráce

S aplikací na mobilu lze spolupracovat s ostatními kolegy, bez nutnosti jejich osobního zásahu. Sdílení a sledování videa naživo umožňuje řešit problémy odkudkoli a ukázat sledovaný problém přes kameru mobilu. Ušetří se tak čas a námaha s přecházením z kanceláře na místo a zpět při každém dotazu nebo problému.

Omezení papírování

Aplikace umožňuje přímo v telefonu zadávat data, vytvářet protokoly a porovnávat minulá data se současnými. Lze tedy vytvářet a sdílet záznamy měřeného zařízení přímo v provozu. Také je možné jednoduše otevřít a graficky zobrazit data o předchozí údržbě, identifikovat vývoj a přijmout následně rychlá rozhodnutí. Využitím mobilu nebo tabletu lze zahodit poznámkový blok a rozloučit se s ručním zadáváním dat.

Zvýšení bezpečnosti

Mobilní telefon a podporované měřící moduly zvyšují bezpečnost a usnadňují řešení problémů s elektromechanickými zařízeními a jejich údržbou. Elektrické veličiny v obvodech pod proudem a u zařízení v chodu lze totiž měřit z bezpečné vzdálenosti až 20 metrů.

Souběžné měření více veličin

Aplikace na mobilu umožňuje komunikovat s více moduly najednou a lze tak porovnávat různá měření (např. teplotu a proud nebo třífázový proud) pomocí více přístrojů zároveň (např. modulů pro měření teploty a proudu). Díky tomu lze při souběžném měření odhalit závislosti veličin a rychleji identifikovat problémovou situaci. 

Komplexní řešení pro správu měření

Systém, jako je Fluke Connect, nabízí celou řadu výkonných funkcí, které sahají daleko nad rámec pouhého propojení telefonu a měřicího přístroje. Technologie videohovorů umožňuje ostatním vidět to, co se aktuálně měří, takže lze řešit problémy společně. Díky záznamům měření svázané s konkrétním místem nebo zařízením lze snadno vytvářet, zobrazovat a spravovat záznamy údržby. Zobrazení dat v grafech zase pomáhá identifikovat a sledovat chátrající zařízení a zjistit, kde je potřeba provést údržbu. A konečně veškerá data lze snadno zabezpečit a zároveň odkudkoli a kdykoli zpřístupnit díky cloudovému úložišti.

Rodina propojených měřicích přístrojů

Při hledání bezdrátového systému pro měření je nutné sledovat množství připojitelných modulů, aby bylo možné vybrat vhodnou kombinaci pro potřeby konkrétní údržby. Například Fluke Connect dnes podporuje více než 20 přístrojů zahrnující digitální multimetry, termokamery, testery izolace, procesní kalibrátory, vibrometr i specifické měřiče napětí, proudu a teploty.

 

Zpracováno z materiálů společnosti Fluke.

 

O společnosti Fluke

Společnost Fluke, založená v roce 1948, je významný světový výrobce kompaktních profesionálních elektronických měřicích přístrojů. Zákazníky společnosti Fluke jsou technici, konstruktéři, elektrikáři a metrologové, kteří instalují, vyhledávají poruchy a spravují průmyslové elektrické a elektronické vybavení nebo kalibrační procesy.

Fluke je registrovaná obchodní známka společnosti Fluke ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Uvedené názvy existujících společností a produktů mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků. Další informace naleznete na webu společnosti Fluke.

Sledujte společnost Fluke na síti Facebook (www.facebook.com/flukeczsk).

 

Pro více informací prosím kontaktujte:

 

PRAM Consulting s.r.o.

Stanislav Přibyl
Tel.:     +420 222 351 493
Mobil:   +420 736 684 268

e-mail: stanislav.pribyl@pram.cz

www.pram.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU