800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Vrata do průjezdu obytného domu
Nákup kabelů a konektorů
Peletovací linka
Nákup čistících a dezinfekčních prostředků
Nákup čistících a dezinfekčních prostředků
5 nejnovějších nabídek
BMW boxy
KOMBINOVANÁ VEDENÍ PRO VSTŘIKOVÁNÍ PLASTŮ
HENSOTHERM 410 KS indoor
HENSOTHERM 310 KS indoor
Protipožární nátěry HENSEL od SIMAT a.s.

AccuPocket: Nabij a svařuj - kdekoliv!

12/09/2014

 

fronius_300


S přístrojem AccuPocket uvádí společnost Fronius na trh první elektrodový svařovací systém vybavený vestavěným výkonným lithium-iontovým akumulátorem. Přes svůj energií nabitý obsah zatíží tento přístroj Vaše rameno pouhými 11 kilogramy a přesvědčí Vás svojí mobilitou a výkonností. Tento svařovací zdroj koncipovaný pro svařování běžnou obalenou i wolframovou (TIG) elektrodou slibuje v důsledku použití technologie AccuBoost zlepšení zapalovacích vlastností a stejnou stabilitu a dynamiku oblouku, jaká je obvyklá u běžné invertorové techniky.

Kdo by dnes potřeboval síťovou zásuvku, když může mít k dispozici svářečku AccuPocket?! Tento malý a výkonný svařovací zdroj se obejde bez síťové přípojky a může se díky svojí nízké váze bez problémů přenášet i na větší vzdálenosti. Je proto především určen pro použití v místech, kde bylo svařování podmíněno vysokými nároky, případně nebylo vůbec možné. Pokud se ale přesto nechce někdo vzdát elektrické sítě či elektrocentrály, je samozřejmě možné připojit AccuPocket prostřednictvím nabíječky i na tato zařízení. V tomto případě se v akumulátoru uložená energie stará o udržení stabilního oblouku, přičemž se zároveň sníží zatížení přípojky (2kVA namísto 8kVA) a také náklady. Také v případě síťového provozu dochází působením pufrovací činnosti akumulátoru k úspoře a ušetří se tím i vypadávání jističe ve staveništním rozvodu.

Vestavěný lithium-iontový akumulátor se vyznačuje vysokou mírou hustoty energie, dlouhou životností, nízkým samovybíjením a absencí paměťového efektu. Výsledkem dokonalé souhry mezi akumulátorem a elektronikou svářečky je technologie AccuBoost, která, v porovnání s běžnou invertorovou technologií, propůjčuje přístroji znatelně lepší zapalovací vlastnosti a vyšší stabilitu i dynamiku oblouku. Elektronika přístroje může na jedné straně využít vyšší intenzitu proudu dodávaného akumulátorem k tomu, aby minimalizovala lepení elektrody a na druhé straně zabraňuje vyšší výstupní napětí akumulátoru odtrhávání oblouku. Skutečnost, že je zde akumulátor integrální součástí svařovacího zdroje, přináší navíc i takové výhody, jako je snadnější manipulace a slučuje pořízení soupravy, její přepravu i údržbu do jednoho přístroje. Vynikající vlastností tohoto speciálního akumulátoru je extrémně krátký – v tomto případě pouze půlhodinový - čas potřebný k jeho plnému nabití.

Inteligence použité elektroniky umožňuje svařovat všechny druhy elektrod, a proto jsou pro tento účel v přístroji implementované speciální funkce, jako je „Hotstart“ pro optimální průběh zapalování rutilových, případně celulózových elektrod nebo „Softstart“ pro bazické elektrody s nízkou hodnotou výstupního svařovacího proudu.

Přístroj AccuPocket může být dodán ihned, a proto si i Vy zajistěte větší míru nezávislosti.

AccuPocket si můžete prohlédnout a vyzkoušet na kterékoliv pobočce firmy Fronius.

 

FRONIUS ČESKÁ REPUBLIKA s. r. o.

Dolnoměcholupská 1535/14
Praha 10
102 00
Česká republika

Tel.: +420 272 111 011, 272 742 369
Fax: +420 272 738 145
E-mail:
Internet:

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU