800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Servis stroje PeTeWe PFS-30CNC
Otočná část
Výroba dle přílohy
Nosné rameno
Výroba připínáčků
5 nejnovějších nabídek
Sáček pro balení potravin 390×390+0+0
Sáček/pytel pro průmyslové využití
Taška
SAVA
INWORK P-S-V

AKCP zjednodušuje správu datových center a posiluje svou pozici využitím technických přístupových řešení od firmy Southco

25/05/2015

 

southco_300

 

Společnost AKCess Pro, jeden z největších a nejstarších výrobců v oboru síťových zařízení pro dohled a řízení v oblastech techniky životního prostředí, getiky, zabezpečení a
přístupových systémů, začlenila do infrastruktury správy svých datových center techniku Electronic Access Solutions (EAS) od firmy Southco, aby tak svým zákazníkům nabídla vhodné a bezpečné řešení jejich potřeb.

 

bezp._240

Rozvíjející se trhy posilují poptávku a zvyšují standard
S tím, jak podniky více využívají výhody cloudových služeb a ve zvýšené míře využívají cloud ve své organizaci, sílí poptávka po datových centrech ještě více než kdy dříve. Podle agentury TechNavio poroste světový trh s datovými centry v roce 2016 o 10,7 % CAGR (složená roční míra růstu)1). Ačkoliv jsou příležitosti na trhu datových center slibné, je třeba počítat s tím, že se do hry zapojuje mnoho konkurentů. Pro získání náskoku před konkurencí je třeba vybavit se úplným a moderním systémem správy infrastruktury datových center (DCIM), který dokáže řídit celý logistický proces. Podle agentury 451 Research byl objem trhu se systémy DCIM v roce 2011 přibližně 321 miliónů USD a v roce 2016 se očekává růst CAGR o 44 %, takže celkový agregovaný obrat dosáhne 1,8 miliardy USD2).


Společnost AKcess Pro (AKCP) vstoupila na trh se síťovými řešeními pro dohled v oblastech ochrany životního prostředí, energetiky a zabezpečení v roce 1981. Nyní má přes 100 000 systémů monitorujících infrastrukturu ve více než 150 zemích a její produkty se používají ve stovkách aplikací po celém světě. Mezi její zákazníky patří firmy Verizon, T-Mobile, Alcatel Lucent, Bell Canada, Microsoft, Sprint USA a další.


S tím, jak se v serverech ukládá stále více informací včetně citlivých dat, zajímají se zákazníci firmy AKCP stále více také o zabezpečení rozváděčů. Roste také poptávka po systémech řízení přístupu se záznamem událostí. „Požadavky na zabezpečení datových center jsou vysoké.
Nejde jen o implementaci systému řízení přístupu a jeho monitorování na dálku se zjednodušenou správou klíčů a s integrovanou možností videozáznamu prostřednictvím CCTV pro bezpečnější služby; zákazníci žádají, navíc k řízení přístupu do dveří datového centra, také řízení přístupu k jednotlivým rozváděčům,“ řekl David Reid, viceprezident pro provoz společnosti AKCP.

„Chce-li firma dosáhnout náskoku před konkurencí, je vysoce spolehlivé řešení DCIM je nutností, neboť naši zákazníci očekávají pro správu datových center to nejlepší zabezpečení,“ řekl Reid. „Vždycky hledáme způsob, jak v našich areálech efektivně zajistit zabezpečení. Dříve jsme museli věnovat hodně zdrojů a lidských sil pro sledování prostřednictvím CCTV.“


Dříve AKCP sledovala přístupy do areálů datových center ručně, pomocí CCTV, což vytvářelo tlak na zdroje lidských sil a na procesy tvorby hlášení o přístupech. Pro maximalizaci provozní efektivity hledala firma AKCP různé způsoby, jak zlepšit zabezpečení datových center v rámci systému DCIM.
Klíčové parametry pro výběr dodavatele jsou kompatibilita, shoda s průmyslovými standardy a kvalita výrobků Společnost AKCP vždy hledá způsoby, jak zlepšit stávající řadu svých produktů, a pravidelně navrhuje a vyrábí nová řešení. „Jestliže máme do svého řešení integrovat hardware třetích stran, bereme do úvahy mnoho věcí, včetně jejich pověsti v oblasti kvality a podílu na trhu. Za více než třicet let jsme pro svou snahu o kvalitu museli odmítnout množství dodavatelů,“ řekl Reid. „Southco má vynikající pokrytí trhu – jejich zámky jsou dnes v oblasti datových center jedny z nejběžněji používaných, společnost má akreditaci podle průmyslových standardů a její výrobky mají velmi dobrou pověst z hlediska spolehlivosti. Proto je pro nás Southco perfektní volbou.“


Kromě dobré pověsti a kvality výrobků je další velkou předností firmy Southco, která ovlivnila rozhodnutí o spolupráci, kompatibilita výrobků. Zámky Southco se snadno instalují – téměř všechny jednotky způsobem plug and play – a jsou vhodné pro různé rozváděčové skříně, jež jsou používány v moderních datových centrech.


V dubnu 2013 zahrnula společnost AKCP do svého existujícího systému DCIM zámky a závory pro otočné dveřní kliky rozváděčových skříní z řady Electronic Access Solutions (EAS). Celý proces implementace trval jen dva až tři týdny. Mnozí zákazníci AKCP navíc již dříve používali zámky Southco. V důsledku toho po integraci produktů Southco do systému DCIM nepotřebovali zákazníci kupovat nový hardware pro zamykání rozváděčů.

„Řešení firmy Southco prošlo našimi přísnými testy podle standardů a úspěšně jsme je použili ve všech našich experimentálních systémech s mnoha rozváděči a s naším softwarem. Vzhledem k tomu, že AKCP vyžaduje od svých partnerů velkou nabídku hardwaru a závazek kvality a protože zámky a kliky od firmy Southco byly tak úspěšné, umožňuje nám spolupráce se Southco nabídnout našim zákazníkům pro serverové rozváděče více možností výběru hardwaru a tím jim lépe posloužit,“ dodal Nicholas Barrowclough, viceprezident pro výrobu společnosti AKCP.


Nový dohlížecí a zabezpečovací systém zjednodušuje provoz a šetří zdroje Po té, co byl systém EAS od Southco začleněn do DCIM od AKCP, mohou provozovatelé
datových center svůj zabezpečovací systém snadno spravovat centrálně. Centrální správa zvyšuje efektivitu práce, protože v případě, kdy chtějí zákazníci nebo návštěvníci vstoupit do určitých prostor, správce budov z AKCP může dveře odemknout na dálku bez toho, že by musel fyzicky dojít do sledované oblasti.


Integrované řešení navíc umožňuje dohled v reálném čase nad celým areálem. Jestliže je vyhlášeno varování, obsluha je okamžitě zpravena alarmovým systémem, aby se se zajistilo vysoké zabezpečení dat uložených v serverech.
Dalším přínosem pro AKCP je jednoduchý nástroj pro tvorbu hlášení, který umožňuje v integrovaném systému rychle generovat sestavy hlášení o přístupech a souhrn aktivit. Ve srovnání s manuálním vytvářením hlášení to šetří hodně zdrojů a zefektivňuje celý proces. „Oblíbili jsme si široký sortiment firmy Southco, protože naši zákazníci po nás požadují integrovat různé zámky, snímače a software,“ řekl Charles Meyer, Senior Hardware Engineer společnosti AKCP. „Díky tomu, že jsme schopni výrobky od jedné firmy uspokojit požadavky na použití tradičních zámků a závěsů stejně jako na použití elektronických zámků dveří rozváděčových skříní, je proces objednání pro naše zákazníky mnohem pohodlnější. Navíc to zajišťuje zvýšenou míru zabezpečení a pomáhá nám vyhovět podnikovým normám našich zákazníků i obecným standardům.“


Po integraci EAS od firmy Southco do svého systému DCIM společnost AKCP dále zvyšuje svůj podíl na trhu. „Naše jednotky pro ovládání dveří a rozváděčových skříní umožňují našim klientům rozšiřovat jejich bezpečnostní opatření v rámci limitovaných rozpočtů,“ řekl Reid. „Nabídka zabezpečovací techniky od firmy Southco nám poskytuje úroveň zabezpečení požadovanou provozovateli datových center a umožňuje nám lépe využít naše zdroje a poskytovat našim zákazníkům služby vyšší hodnoty.“

V následujících letech se očekává silný rozvoj
Společnost AKCP zaznamenala v roce 2013 velký obrat díky několika velkým projektům, včetně státních provozovatelů kabelových sítí a datových center nadnárodních telekomunikačních operátorů. V roce 2014 očekává AKCP další rozvoj, protože firma už má mnoho zakázek v plném proudu. Jedním z předpokladů pro další rozvoj podnikání je také ještě těsnější spolupráce s firmou Southco.


„Globální působení firmy Southco umožňuje firmě AKCP svobodný rozvoj podnikání v nových oblastech trhu podle požadavků našich zákazníků. Zaznamenali jsme pozitivní ohlasy našich zákazníků, a proto se velmi těšíme na další rozšíření spolupráce na nových projektech datových center,“ dodal Reid.


Společnost Southco je přední světový dodavatel technických řešení pro přístup, včetně zámků, uzávěr, závěr, pantů a klik a dalšího příslušenství pro použití v lodích, při výstavbě sítí, telekomunikacích, výpočetní technice, automobilovém průmyslu, letectví, hromadné dopravě, terénní a stavební technice, rekreačních vozidlech/karavanech, průmyslových strojích a vzduchotechnice.
Southco se specializuje zejména na zakázková technická řešení a poskytování globální podpory svým hlavním zákazníkům.
Společnost si klade za cíl stát se virtuálním technickým centrem pro technická řešení přístupu a poskytovat služby špičkové kvality pro dosažení maximální spokojenosti zákazníků. Závazek  společnosti Southco vůči svým zákazníkům zní spojovat, vytvářet a inovovat k nalezení nejlepšího řešení pro každý technický problém v oblasti přístupu.

Southco Manufacturing Limited
Touch Point
Wainwright Road
Warndon, Worcester WR49FA
UK
Petra REICHLE
Telefon: +44 (0)1905 346567
Fax: +44 (0)1905 346501
preichle@southco.com

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU