800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Poptávka gastroservisu
Slévárenské bedny
Rekonstrukce kulturního domu
Přeprava D/Pfarrkirchen - CZ/Olomouc
Stavební úpravy haly a administrativní budovy
5 nejnovějších nabídek
Prodej brambor konzumních odrůd Adéla a Terka žluté, dále Bela a Redana červené
Pokládka zámkové dlažby
Opracování / čištění / finální úprava a balení polotovarů z výroby - volná kapacita
Nabízíme volné kapacity - balení / pytlování – např. pelety, uhlí na gril….
Prášková lakovna

Akvizice předního ruského výrobce výhybek z Novosibirsku

15/01/2014

vossloh_165

Dne 21. května 2013 vyhrál joint venture tvořený firmou Vossloh Cogifer a jejím ruským partnerem, firmou SP-Technology, tendr na privatizaci Novosibirského závodu na výrobu drážních výhybek. Novosibirský závod na výrobu drážních výhybek vyrábí ročně více než 10 000 jednotek a s 80% podílem na trhu je největším ruským výrobcem výhybek.

Celkem 75 % mínus dvě akcie Novosibirského závodu na výrobu drážních výhybek bude vlastnit vzniklý joint venture, tvořený firmami SP-Technology a Vossloh Cogifer. Zbytek budou vlastnit Ruské železnice (RŽD). RŽD nakupují 87 % výroby Novosibirského závodu na výrobu drážních výhybek. Vossloh Cogifer bude mít v joint venture zpočátku podíl 7,5 %, který chce transferem technologií a znalostí navýšit na 36,7 %.


„Náš závazek zlepšit životnost ruských výhybek a snížit náklady na opravu byl rozhodujícím faktorem, který nám pomohl vyhrát privatizační tendr,“ říká Xavier Quemener, Business Development Director společnosti Vossloh Cogifer. „Zaměříme se na různé aspekty, např. na inovaci konstrukce temene hlavy výměnových kolejnic, různá vylepšení, např. používání srdcovky z lité oceli s velkým obsahem manganu, a také na optimalizaci výrobních procesů v závodě.“


Novosibirský závod na výrobu drážních výhybek byl založen v roce 1942. V roce 2012 vykázal obrat 130 miliónů eur. Závod zaměstnává více než 200 lidí a pro ruský trh vyrábí celé výhybky, jejich srdcovky a další lité části výhybek.


Novosibirský závod na výrobu drážních výhybek vyrábí nejvíce výhybky pro běžné osobní a nákladní tratě. Vossloh Cogifer i místní novosibirský tým však vidí další příležitosti k rozšíření sortimentu o výhybky pro vysoké rychlosti (přes 250 km/h), o speciální výhybky pro velké zatížení, o výhybky pro místní dráhy, zejména pro tramvajové tratě, a o motorické přestavníky Easyswitch.

 

Vossloh Cogifer
21 avenue de Colmar
92565 Rueil-Malmaison Cedex
France
Sophie MAGNIER
Telefon: +33 (0)1 55 47 73 70
Fax: +33 (0)1 55 47 73 92
sophie.magnier@vcsa.vossloh.com
www.vossloh-cogifer.com

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU