800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Krb
Čerpadlo
Přeprava D/Forchheim - CZ/Beharovice
Rekonstrukce silnic
Sáčky mikrotenové
5 nejnovějších nabídek
Směs drti LDPE/HDPE
Vakuově tvar. HDPE drť
Balení technických výrobků do sáčků
Pěnové výplně
Výroba plastových kufříků

Akvizicí Impact-Corti se stala CBRE jedničkou na trhu realitního poradenství v ČR. Plánuje nyní pokračující rozvoj a nevylučuje další nákupy

08/04/2013

cbre_671Praha, 6. dubna 2013 – Realitní poradenská společnost CBRE se akvizicí společnosti Impact-Corti stala jedničkou v oboru na českém trhu. CBRE, která spravuje v ČR 14 nákupních center a 4 retailové komplexy si vybrala Impact-Corti, pro její dominantní postavení ve správě zejména pražských kancelářských budov jako například Lighthouse či Burzovní palác. Obchod je založen na koupi 100% akcií společnosti Impact-Corti a cena se pohybuje v řádech milionů eur. Ze dne na den se CBRE zdvojnásobila spravovaná plocha na zhruba jeden milion metrů čtverečních a pro společnost se otevírají další možnosti růstu pramenící ze vzájemné synergie.

 

Spojily se dvě ve svých segmentech velmi dobře situované společnosti. Důvodem je možnost ještě silnější pozice ve společném projektu. „Tato změna povede k růstu, kterého by společnosti odděleně nedosáhly. Strategie růstu se nám osvědčila a vidíme v ní i způsob dalšího rozvoje,“ říká Richard Curran, ředitel CBRE v České republice. „Pokud má firma dosáhnout na prvotřídní klienty, musí mít zázemí celosvětově renomované společnosti. Navíc se Impact-Corti díky síti poboček CBRE v českých regionech dostane do měst, kde by jinak musela zakládat nákladné kanceláře,“ dodává Jürg Zwahlen, předseda správní rady Impact-Corti.

 

Společnost IMPACT-CORTI, která má ve správě 557 000 m2 v rámci 140 objektů a jejíž současné roční tržby dosahují výše kolem 10 milionů dolarů, patří mezi přední správce nemovitostí v České republice a na Slovensku. V Praze společnost IMPACT-CORTI spravuje významné budovy, jako jsou GEMINI Business Center, LIGHTHOUSE Waterfront Towers a Burzovní palác, sídlo pražské burzy.

 

Akvizici Impact-Corti předcházelo v roce 2011 převzetí společnosti EMCM (Euro Mall Centre Management) specializující se na správu zejména nákupních center ve střední a východní Evropě.

 

 

Společnost CBRE Group, Inc.

 

CBRE Group, Inc. (NYSE:CBG), uvedená v žebříčcích Fortune 500 a S&P 500 a se sídlem v Los Angeles, je největší firmou na světě, jež se zaměřuje na komerční služby v oblasti nemovitostí a investic (co se týká tržeb za rok 2012). Má kolem 37 000 zaměstnanců (bez poboček) a poskytuje služby majitelům nemovitostí, investorům a nájemcům prostřednictvím více než 300 kanceláří (bez poboček) po celém světě. Společnost CBRE nabízí strategické rady, zajišťuje prodeje a pronájmy nemovitostí, korporátní služby, správu nemovitostí, zařízení a řízení projektů, hypoteční bankovnictví, odhady a ocenění, developerské služby, řízení investic a dále výzkum a poradenské služby. Navštivte naše webové stránky www.cbre.com.

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU