800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Poptávka gastroservisu
Slévárenské bedny
Rekonstrukce kulturního domu
Přeprava D/Pfarrkirchen - CZ/Olomouc
Stavební úpravy haly a administrativní budovy
5 nejnovějších nabídek
Prodej brambor konzumních odrůd Adéla a Terka žluté, dále Bela a Redana červené
Pokládka zámkové dlažby
Opracování / čištění / finální úprava a balení polotovarů z výroby - volná kapacita
Nabízíme volné kapacity - balení / pytlování – např. pelety, uhlí na gril….
Prášková lakovna

Alternativní obklady dodají interiéru zcela nový nádech

21/02/2013

 

Obklady dnes už málokdy pokrývají stěny v celé ploše. Naopak – upozorní jen na určitou část místnosti nebo podtrhnou krásu dominantních prvků v interiéru.

Obložení stěn nemusí být vždy klasické keramické, ačkoli i to dokáže speciální povrchovou úpravou napodobit strukturu jiných materiálů, nejlépe kamene, dřeva či dokonce textilu.

Originální dřevo se podobně jako kámen uplatňuje v interiérech rustikálního stylu, hojně se ale využívá i korkové nebo skleněné obložení, pozadu není ani plast např. z recyklovaných PET lahví.

obklad_400

Dřevěný obklad poslouží ke zvýraznění části interiéru, např. jídelny.

FOTO: MANDELLI

Obklady z těchto materiálů stěnu izolují a vzhledově oživí (šikovně jimi můžeme zakrýt případné praskliny, nerovnosti). Jejich montáž nevyžaduje ve většině případů stavební úpravy. Na frekventovaných místech pak ochrání omítku před poškrábáním i setřením.

Poctivé dřevo

Z druhů dřeva pro obložení stěn převažují ořech, smrk, borovice, modřín, jedle. V nabídce nalezneme také varianty z exotických dřevin, např. teak je jako jeden z mála vhodný i do koupelen. Odolává vlhku, plísním i působení chemických prostředků. Dřevěné obložení připevňujeme nejlépe na konstrukci z dřevěných latí (latě kotví hmoždinky a šrouby).

Mezi obložením a stěnou vytvoří tato konstrukce mezeru 2 až 3 cm, čímž vznikne izolační vzduchová kapsa. Zároveň tak dřevo může dýchat. Před pokládkou však musí být stěna dokonale suchá, aby dřevo kvůli vlhkosti nepracovalo.

obklad1_400

Dřevěný obklad v pracovně s policemi vytváří výrazný interiérový prvek.

FOTO: MANDELLI

Dřevěné palubky známe z podlahové krytiny, na stěnách se objevují v různých formátech (nejčastěji o šířce 150 mm a tloušťce prkna 15 až 22 mm). Při kladení na stěnu sledujeme texturu použitého dřeva.

Panely se sestavují do různě velkých bloků, mohou být mezi nimi spáry, a také nemusí. Tyčové obložení tvoří kulatina s různým profilem, používá se u zaoblených stěn a ploch. Rámové obložení tvoří rám s výplní z masivu či materiálů na bázi dřeva.

Přirozené vlastnosti dřeva podtrhne ošetření přírodními ochrannými oleji a vosky doporučenými výrobcem, které materiálu současně prodlouží životnost. Ceny podle druhu dřeva a typu začínají od 1500 Kč/m2.

Lehoučký korek

Na pohled i na dotek jsou příjemné korkové obklady. Přirozený korek se drží přírodních hnědých barev, ale po úpravě nabízí až dvacet různých odstínů. Strukturou imituje mramor, přírodní kámen, keramiku, žíhání.

Korek je vhodný na obklady do kuchyně, koupelny. Přichycuje se k rovnému suchému podkladu speciálními lepidly. Korkové povrchy odpuzují prach. Nepřitahují plísně, roztoče ani bakterie, jsou vhodné i pro alergiky.

 

 

Více informací najdete zde

 

 

www.novinky.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU