800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Výroba obalu dle přílohy
Krycí deska
Výroba zábradlí
Obrábění dle přílohy
Obaly,boxy,palety
5 nejnovějších nabídek
Předúprava žárového zinku - Sweeping
Profily z kompozitu WPC
Zatravňovací plastový systém
Výměna dopravního značení
Soustruhy - polo/automatické A 40 C

ArcelorMittal Ostrava přímo do komínů instaluje tlumiče hluku a staví protihlukové panely

29/07/2013

ArcelorMittal Ostrava nasazuje speciální tlumiče hluku na čtyři komíny aglomerace Jih, kolem kterých staví i protihlukové panely. Utlumí tak hluk z komínů o 18 decibelů a zároveň odstraní na poslech nepříjemnou zvukovou frekvenci. Tato opatření v hodnotě deseti milionů korun doporučila huti odborná zvuková studie. Huť plní hlukové limity podle zákona nebo platného rozhodnutí Krajské hygienické stanice, nově se navíc snaží rozpoznat a odstraňovat nejvíce obtěžující tóny. „Bojovat se zvukem je daleko těžší než snižovat emise. Všechny provozy a zařízení vydávají nějaké zvuky a nárůstem ekologických investic jich v huti každý rok přibývá. Abychom mohli správně zvolit vhodná protihluková opatření, potřebovali jsme zjistit, jak mix zvuků vnímá lidské ucho několik kilometrů od huti a odkud nepříjemný zvuk pochází,“ vysvětluje Petr Branek, ředitel pro životní prostředí ArcelorMittal Ostrava, novou strategii v boji proti nepříjemným zvukům.

S identifikací nepříjemných zvuků pomohla huti odborná společnost, jejíž studie doporučila snížit hlučnost ventilátorů odsunových cest na aglomeraci Jih a určila čtyři komíny, pro něž huť nechala na míru vyrobit speciální tlumiče zvuku. Potlačit tak chce tón o frekvenci 315Hz, který studie identifikovala jako nejvíce obtěžující. Navíc kolem jednotlivých komínů huť staví protihlukové panely. Všechny čtyři tlumiče i hlukové panely budou instalovány do konce července. Investice v hodnotě více než 10 milionů korun výrazně sníží hlučnost provozu a zároveň potlačí nepříjemné frekvence.

„Instalací tlumičů reagujeme na podněty obyvatel přilehlé čtvrti, kteří nás upozorňují na nepříjemné zvuky. Věřím, že tento zvolený přístup a eliminace konkrétních zvuků vyřeší celou situaci rychleji, než snižování hlučnosti bez vytipování problémů,“ doplňuje Petr Baranek.

Foto: ArcelorMittal Ostrava a.s.

 

mital_441

 

 

www.technickytydenik.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU